وعده رئیس جمهوری قزاقستان برای اصلاحات سیاسی در ماه سپتامبر

تهران- ایرنا - «قاسم ژومارت توقایف» رئیس جمهوری قزاقستان اعلام کرد، بسته جدیدی از اصلاحات سیاسی را در ماه سپتامبر ارائه خواهد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری «تاس» روسیه، رئیس جمهوری قزاقستان در سخنانش با نمایندگان پارلمان گفت در ماه سپتامبر بسته سیاسی جدیدی از اصلاحات سیاسی را به مردم ارائه خواهم کرد که برپایه گفت و گویی سازنده و گسترده با عموم مردم و کارشناسان آماده خواهد شد. 

«قاسم ژومارت توقایف» در ادامه سخنانش با اشاره به این که قزاقستان به راه خود در مسیر مدرنیزه کردن سیاست ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد: « اصلاحات سیاسی نقش اصلی من در این کشور است.» 

وی در ادامه تاکید کرد، لازم است قرارداد جدید اجتماعی از نو شکل بگیرد. 

دولت قزاقستان روز چهارشنبه گذشته و درمیان اعتراضات گسترده در سرتاسر این کشور که در پی افزایش قیمت سوخت اتفاق افتاد، وضعیت فوق العاده اعلام کرد. 

رئیس جمهوری قزاقستان در روزهای نخستین ناآرامی ها در این کشور ابتدا با استعفای نخست وزیر موافقت کرد اما اعلام کرد اعضای دیگر دولت تا تشکیل دولت جدید به کار خود همچنان ادامه خواهند داد. روز گذشته نیز پارلمان پس از اعلام نامزدی «علی خان اسماعیل اُف» از سوی رئیس جمهوری این کشور، فورا به نخست وزیری وی رای داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha