آمریکا برنامه موشکی کره شمالی را غیر قانونی دانست

تهران-ایرنا- مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در منطقه هند و اقیانوسیه در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی مدعی شد که برنامه موشکی کره شمالی غیر قانونی است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای "فرماندهی هند و اقیانوسیه آمریکا"، در بیانیه این مرکز آمده است: ما از پرتاب موشک بالستیک (توسط کره شمالی) با خبر هستیم و مشغول مشورت نزدیک با متحدان و شرکای خود در این خصوص می‌باشیم. 
در ادامه این بیانیه ادعا شده است که " این آزمایش موشکی نشان دهنده تاثیر بی‌ثبات کننده برنامه تسلیحاتی غیر قانونی کره شمالی است. 
مرکز فرماندهی هند و اقیانوسیه ارتش آمریکا با اشاره به اینکه آخرین آزمایش موشکی کره شمالی تهدیدی فوری برای کارکنان آمریکایی، کشور آمریکا و متحدان آن نداشته است اعلام کرد که آمریکا تعهدی آهنین برای دفاع از کره جنوبی و ژاپن دارد. 
به گزارش ایرنا، گارد ساحلی ژاپن بامداد سه شنبه گزارش داد که کره شمالی یک موشک بالستیک شلیک کرده است. 
به گزارش روزنامه گاردین، ارتش کره جنوبی نیز اعلام کرد، کره شمالی بامداد سه شنبه یک پرتابه ناشناس به سمت سواحل شرقی شلیک کرده است. 
این پرتاب در حالی انجام می‌شود که کره شمالی در هفته گذشته یک «موشک مافوق صوت» شلیک کرد که با موفقیت به هدف اصابت کرد. 
خبرگزاری دولتی "کی سی ان ای" کره شمالی هفته گذشته گزارش داد: در آزمایش موشکی روز چهارشنبه، یک موشک مافوق صوت پس از ۷۰۰ کیلومتر پرواز بدون خطا به هدف برخورد کرد. 
کره شمالی که اولین بار در ماه سپتامبر (مهر) سال گذشته میلادی موشک مافوق صوت آزمایش کرد، به جمع کشورهای پیوست که مشغول توسعه این تکنولوژی موشکی هستند. 
خبرگزاری کره شمالی افزود: این موشک همچنین توانایی خود در ترکیب "پرواز چند مرحله‌ای بدون نیروی موتور و مانور عرضی قوی" را نشان داد. 
قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد همه آزمایش‌های موشکی بالستیک توسط کره شمالی را ممنوع کرده و تحریم‌هایی را در مورد این برنامه‌ها اعمال کرده است. 

 


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha