سرمربی بسکتبال کاله: برنامه لیگ و تعداد تیم‌ها باید ثابت و بدون تغییر باشد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم بسکتبال کاله گفت: بهتر است یک برنامه ثابت برای لیگ برتر بسکتبال در نظر گرفته شود تا همه بدانند چه تعداد بازی در برنامه خواهند داشت و مسیر قهرمانی و سقوط تیم ها چگونه خواهد بود.

محمدکاظم موقتی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: مرحله دوم مقدماتی لیگ برتر بسکتبال از روز چهارشنبه ۲۲ دیماه آغاز شد و در یکی از این دیدارهای ما به مصاف تیم صنعت مس رفسنجان رفتیم که این بازی با پیروزی تیم ما همراه بود. شرایط تیم ما خوب است و با تیمی جوان در این مسابقات حاضر شدیم، میانگین سنی ما ۲۰ سال است اما از عملکرد تیم جوان خود راضی هستم.

وی ادامه داد: باید وضعیت لیگ برتر بسکتبال مشخص و ثابت باشد تا همه تیم ها قبل از شروع مسابقات بدانند چه تعداد بازی در پیش دارند و مسیر قهرمانی چگونه ترسیم شده است.

وی افزود: این مساله مهم است اما متاسفانه بنا به دلایلی که در کشور ما وجود دارد یک فصل ۱۲ تیم در مسابقات حاضر هستند و در سال های بعد شاهد کاهش یا افزایش این تیم ها هستیم و این برای ما خوب نخواهد بود چرا که هر فصل شاهد یک برنامه جدید هستیم.

سرمربی کاله تاکید کرد: پس از ۱۴ بازی انجام شده در دور قبل الان همه تیم ها به آمادگی مطلوب و هماهنگی لازم دست یافته اند و نباید در این بخش مشکلی باشد.

موقتی گفت: در مرحله قبل بازیکنان خارجی ما نتوانستند آن طور که ما می خواهیم به ما کمک کنند برای همین از ادامه همکاری منصرف شدیم. بازیکنان کنونی شرایط بهتری دارند و سعی می کنیم هماهنگی بیشتری را در تیم ایجاد کنیم.

وی در مورد تعدد بازی های لیگ و اینکه احتمال مصدومیت برای بازیکنان نیز می رود، ‌خاطر نشان کرد: برخی اعتقاد دارند هر چه تعداد بازی های لیگ بیشتر باشد تیم ملی بهتری خواهیم داشت اما از آن سو باید به این مساله هم توجه کرد که باید امکانات و زیرساخت ها برای این برنامه ریزی هم وجود داشته باشد.  

سرمربی کاله در خصوص این که آیا در نشست قبل از شروع لیگ نقطه نظرات خود را مطرح کرده یا خیر، گفت: برنامه مسابقات در فدراسیون کارشناسی شده بود و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و فواید و ضررهای موجود در این خصوص اقدام شده بود. برنامه مطرح و صحبت هایی هم عنوان شد. البته من مخالف این برنامه نیستم اما اعتقاد دارم باید وضعیت لیگ برتر ثابت بماند و هر فصل شاهد تغییر و تحول نباشد.  

موقتی در خصوص وضعیت داوری لیگ برتر هم گفت: در کار ما مربیان ممکن است اشتباهاتی باشد، در داوری هم همین است اما در مجموع قضاوت های خوبی را شاهد بودیم و مشکل خاصی نبود.

گفتنی است رقابت های مرحله دوم گروهی لیگ برتر بسکتبال به صورت رفت و برگشت و در چهار گروه دنبال می شود که در گروه C تیم های شهرداری گرگان، صنعت مس رفسنجان، کاله و اکسون، در گروه D مهرام، مس کرمان، آویژه صنعت پارسا و خانه بسکتبال خوزستان، در گروه E شمیدرقم، نظم آوران سیرجان، رعد پدافند هوایی و نیروی زمینی و در گروه F تیم های ذوب آهن، فولاد مبارکه سپاهان، پالایش نفت آبادان و صنایع هرمزگان قرار دارند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha