زنگی‌آبادی: فدراسیون دوچرخه‌سواری شرایط خوبی ندارد

تهران- ایرنا- رئیس اسبق فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: فدراسیون مدت‌هاست شرایط خوب و ثبات ندارد و به همین دلیل نمی‌توان برنامه‌ریزی مناسبی داشت.

علی زنگی‌آبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کسانی که خارج از خانواده دوچرخه‌سواری سکان هدایت فدراسیون را در دست گرفتند به شیوه‌ای مدیریت کردند که روزهای خوش قدیم برای ما آرزو شده است. متاسفانه همین افراد برای آنکه باشند و بمانند دست به هر کاری زدند و امروز شاهد هستیم از آن قدرت و اقتدار دوچرخه‌سواری چیزی باقی نمانده است.در سالیان گذشته عده‌ای به دنبال ایجاد نفاق و تفرقه در خانواده بزرگ دوچرخه‌سواری بودند و همین تفکر و شیوه غلط باعث شد از روزهای خوب و خوش گذشته دور بمانیم.

وی ادامه داد: تفرقه‌افکنی و ایجاد اختلاف در بین خانواده دوچرخه‌سواری به شکلی ایجاد شد که امروز هیچ چیز سرجای خود نیست. فدراسیون مدت‌هاست شرایط خوبی ندارد و به دلیل این که وضعیت آینده مشخص نیست، نمی‌توان برنامه‌ریزی مناسبی داشت. وضعیت فدراسیون باید هر چه زودتر مشخص شود، محمود رشیدی آمد و کارها در حال سروسامان گرفتن بود اما بازهم همان عده شیطنت کردند و امروز باید منتظر باشیم تا تکلیف اساسنامه فدراسیون از سوی مراجع بین‌المللی تصویب و تایید شود.

رئیس اسبق فدراسیون دوچرخه‌سواری یادآور شد: آنچه از سوی مدیران قبلی فدراسیون به ارث گذاشته شده، هنوز اثرات مخرب خود را دارد. تنها راه برون رفت از این شرایط آن است که دوباره اتحاد و همدلی به مجموعه دوچرخه‌سواری باز گردد و شاهد این مساله باشیم که همه برای اعتلای این رشته و قهرمانی در آسیا و رقابت‌های بین‌المللی یک دل و همراه باشند.

زنگی‌آبادی گفت: امیدوارم به زودی تکلیف اساسنامه مشخص شود تا وضعیت فدراسیون نیز روشن شود. با این شرایط سرپرست فدراسیون چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ ‌برای موفقیت باید ثبات داشت و ما هم منتظر هستیم تا فدراسیون تعیین تکلیف شود. همه چیز خوب بود اما از مهرماه سال قبل عده‌ای همه چیز را به هم ریختند و با این شرایط فدراسیون و دوچرخه‌سواری لطمه می خورد.

وی در پاسخ به این سوال که چه نتایجی را برای رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی برای دوچرخه سواری ایران متصور است، افزود: به نظر من در قهرمانی آسیا در سرعت شرایط خوبی داریم و در استقامت هم می‌توان منتظر نتایج قابل قبول بود اما در بازی‌‍های آسیایی کار به مراتب سخت‌تر است و همه حریفان با قدرت و تمام توان به میدان می‌آیند.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha