صدقی: دیدار دوستانه تیم ملی هاکی روی یخ با ترکیه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رییس انجمن اسکیت هاکی روی یخ گفت: با حمایت باشگاه آنلاین تایر، تیم هاکی روی یخ آنکارای ترکیه با حضور در ایران، چهار دیدار دوستانه با تیم ملی ایران برگزار خواهد کرد.

کاوه صدقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: ۱۸ بازیکن تیم آنکارا، دهم بهمن ماه در کشورمان برای برگزاری دیدار دوستانه حضور خواهند یافت. از ۲ سال گذشته به عضویت فدراسیون جهانی هاکی روی یخ درآمدیم اما با شیوع ویروس کرونا، مسابقات بین‌المللی لغو شد. ملی‌پوشان به مدت ۲ سال در اردو بودند و از لحاظ زیرساخت امکانات خوب و کافی در اختیار تیم‌های ملی زنان و مردان قرار گرفت.

وی افزود: پیست یخ ایران‌مال به طور کامل در اختیار تیم‌های ملی است؛ با این وجود برای تهیه برخی تجهیزات به دلیل هزینه بسیار بالای آن مشکل داشتیم که البته بخشی از آن با حمایت خانواده‌ها برطرف شد.

رییس انجمن اسکیت هاکی یادآور شد: برای آماده‌سازی هاکی‌بازان با حمایت باشگاه فرمانیه تیم‌های ملی زنان و مردان راهی مسابقات بین‌المللی امارات شدند که زنان نایب قهرمان شد و تیم مردان هم مقامی کسب نکرد. 

وی اضافه کرد: همچنین برای آموزش ملی‌پوشان، یک مربی و ۲ بازیکن از کشور روسیه را در به مدت ۱۰ روز به ایران آوردیم که با آموزش‌های ارایه شده، تحول جدی از نظر تاکتیک تیمی داشتیم؛ اما تیم‌های ملی برای رشد نیاز به دیدارهای تدارکاتی دارد. این مربی و ۲ بازیکن روسی در دیدار دوستانه در کنار تیم ملی هستند تا ترکیب نهایی برای اعزام به جام جهانی هاکی روی یخ مردان در قرقیزستان مشخص شود. ملی‌پوشان دهم اسفند راهی این رقابت‌ها خواهند شد.

رییس انجمن اسکیت هاکی اظهار داشت: قرقیزستان به تیم دوم روسیه معروف است زیرا جزو کشورهای شوروی سابق بوده و سطح فنی آنها خیلی بالاست بنابراین شانس زیادی مقابل این تیم نداریم. تیم کویت و سنگاپور هم ۳۰ سال در مسابقات بین‌المللی حضور دارند و بازی سختی برابر این تیم‌ها داریم.

وی ادامه داد: هر چند این شانس را داریم تا مالزی را ببریم و در رده سوم تا چهارم این مسابقات قرار بگیریم. تیم ملی زنان نیز شهریور ماه در چلنج کاپ آسیا حضور خواهند یافت و پیش از این قرار بود فیلیپین میزبان باشد که بعد از انصراف این کشور، سنگاپور یا کویت میزبانی را برعهده می‌گیرند.

صدقی خاطرنشان کرد: سال آینده همچنین برای تیم زیر ۲۰ سال پسران اعزام به مسابقات برون مرزی در دستور کار قرار دارد. اگر تاریخ و میزبانی بازی‌های زمستانی قاره‌ای مشخص شود، در این رقابت‌ها هم شرکت می‌کنیم. در کنار این مسایل به دنبال برگزاری یک دوره کلاس داوری با مدرس بین‌المللی از بلاروس در چهارم بهمن هستیم.

مسابقات جهانی اسکیت هاکی روی یخ مردان طی روزهای ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه در قرقیزستان برگزار می‌شود. تیم ملی در این رقابت‌ها در گروه A حضور خواهد داشت و باید به مصاف فیلیپین، مالزی، سنگاپور، کویت و قرقیزستان برود.

برنامه دیدارهای تیم ملی اسکیت هاکی روی یخ در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ قرقیزستان به شرح زیر است:

۱۲ اسفند، ایران - فیلیپین

۱۳ اسفند، ایران- سنگاپور

۱۵ اسفند، ایران- قرقیزستان

۱۶ اسفند، ایران - کویت

۱۸ اسفند، ایران - مالزی

ملی‌پوشان برای نخستین بار است که در رقابت‌های جهانی شرکت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha