برنامه‌های رویداد ساری۲۰۲۲ در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران آغاز می‌شود

ساری – ایرنا - سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از برنامه‌ریزی برای آغاز برنامه‌های رویداد ساری ۲۰۲۲ در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، مهدی ایزدی با اشاره به در پیش بودن پاندهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران اظهار کرد: نگاه ما به این نمایشگاه علاوه بر همه کارکردهای نمایشگاهی‌ و ایجاد روابط بین فعالان حوزه‌های گردشگری، با توجه به انتخاب ساری و مازندران به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ متفاوت از سال‌های گذشته است.

وی با بیان این که نمایشگاه گردشگری تهران فرصت جریان‌سازی و آغازی برای رویداد ساری ۲۰۲۲ است، افزود: مازندران با تمام توان خود و ترکیبی کاملا متفاوت در ساختار و محتوا در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. رویکرد و محور اصلی ما نیز در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ است و برگزاری هر برنامه از سوی مازندران در این نمایشگاه مرتبط با جریان‌سازی این رویداد خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اهمیت رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو برای استان خاطرنشان کرد: معرفی شهرها و روستاهای ثبت ملی صنایع‌دستی، معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین معرفی میراث‌معنوی و آیین‌های مازندران بخشی از غرفه متفاوت مازندران در نمایشگاه تهران است.

ایزدی گفت: با توجه به توان بالای هنرمندان موسیقی و همچنین اهمیت معرفی ساز دوتار مازندرانی که در کنار دیگر سازهای دوتار ایران در فهرست میراث‌جهانی به ثبت رسیده است، چهار گروه حرفه‌ای موسیقی مازندرانی بر اساس برنامه از پیش تعیین شده به اجرای نغمات و منظومه‌های مازندرانی خواهند پرداخت.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران اظهار کرد: نمایش آثار شاخص و دارای مهر اصالت هنرمندان صنایع‌دستی استان در غرفه مازندران نیز از دیگر برنامه‌های مد نظر برای غرفه مازندران است. اما در کنار این بخش‌های روتین که در دوره‌های گذشته نیز مورد توجه قرار داشت، امسال تالار گفتمان رویداد ساری ۲۰۲۲ و بخش معرفی موزه‌های استان و حضور مجازی آن‌ها نیز در غرفه مازندران برپا می‌شود.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از ۹ تا ۱۲ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که غرفه مازندران در سالن ۳۸B میزبان برپا خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha