۲۱ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۱
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84609353
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

نماینده تقلبی دو شرکت خودروسازی در قم دستگیر شد 

قم - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری یک کلاهبردار میلیاردی در استان گفت: این کلاهبردار با جذب سرمایه‌های مردمی با ادعای واهی نمایندگی شرکت‌های ایران خودرو و سایپا، اقدام به فریب حدود ۳۰ تَن و دریافت مبالغی به ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد ریال کرده‌است.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دادگستری قم، حجت‌الاسلام حسن غریب با بیان اینکه این متهم با ظاهر فریبنده و استفاده از ماشین‌های کرایه‌ای مدل بالا خود را سرمایه‌دار و بانفوذ جلوه می‌داد تصریح کرد: متهم با معرفی خود به‌عنوان سهامدار و دست‌اندرکار در شرکت‌های خودروسازی از افراد متعدد مبالغی از ۳۰۰ میلیون تا شش میلیارد ریال برای ثبتنام و خرید خودروهای دنا پلاس، هایما، پژو ۲۰۷ و دیگر موارد دریافت کرده‌است.

وی استفاده از خودروهای شاسی بلند و مدل بالای کرایه‌ای، نمایش زندگی تجملاتی و انعقاد قراردادهای صوری را از مانورهای متقلبانه این متهم برای ظاهرسازی عنوان کرد و گفت: در مواردی که افرادی از ادامه قرارداد انصراف می‌دادند متهم اصل پول را به همراه سود ۱۰۰ درصد به آنها پرداخت می‌کرد که این امر منجر به اعتماد سازی خریداران به متهمان شده‌بود.

غریب ،کلاهبرداری، خیانت در امانت و فروش مال غیر را از عناوین اتهامی این متهم سابقه دار خواند و گفت: متهم این پرونده از آژانس کرایه خودرو، ماشین‌های متعددی اجاره کرده و برای جلوگیری از شکایت برخی مالباختگان، اتومبیل‌های کرایه‌ای را با ادعای مالکیت شخصی خودروها، در اختیار آنها قرار می‌داد و در چند مورد نیز اقدام به فروش اتومبیل‌های کرایه‌ای ‌می‌کرد.

وی با بیان اینکه پس از دستگیری متهمان این‌گونه کلاهبرداری‌ها، متاسفانه بخش قابل‌توجهی از سرمایه‌ها حیف‌ومیل و از بین رفته است، گفت: اغلب مالباختگانی که در دام این افراد گرفتار شده‌اند از قشر ضعیف و متوسط جامعه هستند و برخی با گرفتن وام یا فروش طلا یا فروش خودرو قبلی خود برای ثبت نام خودرو جدید مبالغ را واریز کرده‌اند.

وی همچنین در خصوص پرهیز از اعتماد و اطمینان به ظاهر و ادعاهای بی‌اساس افراد هشدار داد و تاکید کرد: شهروندان در زمینه واگذاری سرمایه‌های خود به افراد و شرکت‌های ناشناس هوشیار باشند تا با فریب تبلیغات وسوسه برانگیز و کسب سودهای نامتعارف در دام افراد سودجو و متقلب گرفتار نشوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha