سرپرست جهادکشاورزی: میدان میوه و تره بار یاسوج باید بومی سازی شود

یاسوج - ایرنا - سرپرست جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیاز است برای تامین منافع باغداران و متولیان، میدان میوه و تره بار یاسوج مرکز این استان بومی سازی شود.

 سید علی معتمدی‌پور روز سه شنبه در بازدید از میدان میوه و تره بار در جمع اصحاب رسانه اظهارداشت: با بومی سازی و طراحی و تنظیم قوانین درست منافع سه ضلع غرفه‌دار، سرمایه‌گذار و مغازه‌داران میوه به خوبی تامین خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری همه مسئولان در راه‌اندازی این میدان بیان کرد: هیچ توجهی در عدم راه اندازی و فعالیت مستمر میدان میوه و تره بار قابل قبول نیست.

معتمدی‌پور افزود: با توجه به اینکه وجود میدان میوه و تره بار یک زنجیره با ارزش از چرخه مزرعه تا مزرعه  می باشد وجود ان در استان برای جهاد بسیار مهم است.

وی موقعیت مکانی میدان میوه و تره‌بار یاسوج  در شاهرگ شمال به جنوب را  یک فرصت خوب برای ایجاد اشتغال، رونق تولید و تامین امنیت و سلامت غذایی برای استان اعلام کرد.

معتمدی پور با اشاره به حجم زیاد سالانه تولید انواع میوه در استان تصریح کرد: وجود میدان میوه و تره بار علاوه بر حذف دلالان به کاهش قیمت محصولات کمک می کند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی افزود: می طلبد سرمایه‌گذار میدان میوه و تره‌بار با استفاده از ظرفیت رسانه مزیت این میدان را با توجه به کاهش قیمت و هزینه جانبی نسبت به سایر میادین خارج از استان شفاف بیان کند.

امسال ۳۰۰هزار تن محصول شامل سیب درختی،میوه های هسته دار، مرکبات،انار،بادام، انگور و گردو  از ۴۱هزار و ۲۵۸ هکتارباغ های استان برداشت شده است.

براساس آمار رسمی هم اکنون ۵۰ هزار خانوار کهگیلویه و بویراحمد در ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی به فعالیت مشغولند که حاصل دسترنج این بهره برداران سالانه ۹۷۲هزار تن محصول است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha