مدارس سیستان و بلوچستان به اینترنت رایگان مجهز می‌شوند

زاهدان- ایرنا- مدارس سیستان و بلوچستان با پیگیری استاندار و در راستای هوشمندسازی مدارس این استان و براساس تفاهم‌نامه امضا شده بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اینترنت رایگان مجهز می‌شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان؛ هوشمندسازی مدارس و اتصال به شبکه ملی اطلاعات در ماده ۶۹ برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته و بر این اساس، وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش موظف شده‌اند در موضوع هوشمندسازی مدارس بویژه در مناطق محروم گامی اساسی بردارند. 

 در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد که براساس آن تا کنون ۱۵۰۰ مودم با ترافیک رایگان برای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات به آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تحویل داده شده و در حال توزیع بین مدارس است.

هزینه مودم بدون ترافیک رایگان که در اختیار آموزش و پرورش قرار داده شده حدود ۳۷.۲ میلیارد ریال است، که با توجه به اینکه ۷۱ درصد مدارس سیستان و بلوچستان روستایی هستند و اتصال این مدارس به اینترنت در اولویت قرار دارد، آموزش و پرورش استان از طریق اپراتورهای تلفن همراه پیگیری می‌کند تا تعداد مودم‌های بیشتری در اختیار مدارس منطقه قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha