۲۷۵ نفر امسال به دلیل آسیب‌دیدگی حین کار به پزشکی قانونی سمنان مراجعه کردند

سمنان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: ۲۷۵ نفر مصدوم ناشی از حوادث کار از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

مهدی نوروزی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع مصدوم حوادث کار استان سمنان در ۹ ماه گذشته ۲۵۶ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند.

وی ادامه داد: شمار مصدومان حوادث کار استان سمنان از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان تاکید کرد: کاهش حوادث کار نیازمند رعایت اصولی ایمنی و آموزش بیش از پیش به کارگران است و کارفرمایان باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

نوروزی بیان کرد: از فروردین تا آذر امسال ۱۹ نفر و در مدت مشابه سال گذشته ۱۷ نفر به دلیل حوادث کار در  استان سمنان جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: آمار حوادث کار منجر به فوت در ۹ ماه گذشته امسال در مقایسه با مدت مشابه ۱۳۹۹ افزایش ۱۲ درصدی را نشان می دهد.

 مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: از مجموع فوتی‌های حوادث کار این استان از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال ۱۸ نفر مرد و یک نفر زن بودند.

بیشترین حوادث کار در استان سمنان مربوط به معدن و کارهای ساختمانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha