۲۰ دی ۱۴۰۰،‏ ۰:۰۹
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84607828
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده لبنان : آمریکا مانع استخراج نفت و گاز لبنان می شود

تهران- ایرنا- حسین الحاج حسن نماینده پارلمان لبنان گفت : آمریکا به دلایل سیاسی مانع استخراج نفت و گاز از سوی لبنان می شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، حسین الحاج حسن عضو فراکسیون «وفاداری به مقاومت» وابسته به حزب الله لبنان روز یکشنبه در دیدار با مسئولان ادارات و نهادهای عمومی استان بعلبک الهرمل واقع در شمال شرق لبنان گفت: ما در کشور به دلایل داخلی مرتبط با سیاست اقتصادی وابسته و نیز شرایط خارجی مرتبط با تحریم و محاصره، هم اکنون در شرایط دشواری بسر می بریم.

 وی افزود: لبنان از دو سال پیش در پی فروپاشی ارزش پول ملی (لیره) و کمبود دارو، سوخت و دیگر کالاهای اساسی با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود رو به روست.

مقام لبنانی خاطرنشان کرد: لبنان یک کشور فقیر نیست بلکه دارای ذخایر نفت و گاز است اما آمریکا به دلایل سیاسی مانع بهره برداری از این منابع می شود.

الحاج حسن اضافه کرد : اگر به لبنان اجازه استخراج نفت و گاز داده شود، می تواند بسیاری از مشکلات خود را حل کند.

وی همچنین گفت: بزرگترین مشکل تاثیرگذار بر اوضاع اقتصادی کشور، مشکل برق است.

عضو فراکسون وفاداری به مقاومت افزود: پیشتر قول هایی درباره واردات گاز از مصر و برق از اردن در آغاز سال جاری میلادی داده شد، اما تا این لحظه وتوی آمریکا برداشته نشده و گاز و برق نیز از قانون ظالمانه موسوم به «قانون سزار» مستثنی نشده است.

لبنان ماه‌ها است که از بحران شدید به ویژه در بخش انرژی در نتیجه کمبود سوخت رنج می‌برد و این امر منجر به قطع برق برای ساعات طولانی در خانه‌ها و موسسات دولتی در نتیجه ضعف شدید تولید نیروگاه‌ها شده است. 

بحران سوخت یکی از برجسته‌ترین پیامدهای بحران شدید اقتصادی است که لبنان از اواخر ۲۰۱۹ به دلیل فروپاشی مالی و نبود ارز خارجی به‌اندازه کافی به منظور وارد کردن کالاهای اساسی همچون سوخت و دارو با آن دست به گریبان است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha