طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد امسال بهره‌برداری می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر فرودگاه شهدای خرم‌آباد گفت: طرح توسعه این فرودگاه با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و با صرف ۸۵ میلیاردتومان تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

"علی کاملی" روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح توسعه این فرودگاه برای ارتقای ایمنی و امکان برقراری پرواز انواع مختلف هواپیما انجام گرفته است و شرکت های هواپیمایی حضور خود را در فرودگاه بر مبنای تعداد مسافر، مقصد، مسافت و سایر بهره برداری های جانبی تعریف می کنند.

وی با تاکید بر اینکه فرودگاه خرم آباد هیچ محدودیتی برای پذیرش پروازها ندارد، اظهار داشت: برقراری پروازها از جمله حج و عتبات عالیات در حوزه اختیارات و وظایف فرودگاه نیست و رایزنی ها باید از طریق استانداری و سازمان حج و زیارت انجام شود.

وی ادامه داد: ۸۵ میلیارد تومان برای طرح توسعه فرودگاه خرم آباد از طرف شرکت فرودگاه های کشور و استان لرستان هزینه و ۳۲ میلیارد تومان مطالبات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) نیز پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه فرودگاه دارای مجوز مرز خارجی است و امکان برقراری پروازهای خارجی را دارد افزود: ارزش روز اجرای این طرح اکنون به ۲۷۰ میلیارد تومان می رسد و با توجه به اقدامات صورت گرفته، فرودگاه می تواند پذیرای انواع مختلف هواپیما به مقاصد مختلف باشد.

هم اکنون در هفته ۹ پرواز در مسیر تهران در فرودگاه خرم آباد برقرار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha