دستگاه‌های اجرایی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را دستور کار قرار دهند

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه با بیان اینکه قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، از دستگاه‌های اجرایی خواست مفاد ۶۰ صفحه‌ای این قانون را که وظایف هر ارگان نسبت به آن را مشخص کرده برای اجرا در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «زهره رستمی» روز یکشنبه در جلسه با نمایندگان امور بانوان ادارات استان اظهار کرد: انتظار داریم هر چه زودتر آیین نامه اجرایی «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت»  به دستگاه های اجرایی برای اجرا ابلاغ شود که براساس آن بتوانیم وظایف هر اداره را پیگیری کنیم.

او یکی از مباحث مهم قانون حمایت از خانواده و جوانی جمیعیت را موضوع «فرزندآوری»  با توجه به روند پیری جمعیت کشور و خطر ناشی از آن دانست و افزود: موضوع مهم فرزند آوری و فرزند پروری که برای آینده کشور بسیار حیاتی است در این قانون باید مورد توجه همه دستگاه‌ها و متولیان امور قرار گیرد و فقط به حرف و مطرح کردن بحث ختم نشود چرا که باید راهکارهای انگیزشی، امتیاز و مزایای فرزندآوری ارایه شود تا به نتیجه برسیم.

رستمی در ادامه از حذف کارگروه « امور زنان و خانواده» از چارت برنامه‌های استانداران کشور انتقاد کرد و یادآور شد: در این کارگروه می‌توانستیم موضوعات مهم زنان و خانواده را همچون طلاق، اشتغال زنان، حجاب و عفاف و بویژه فرزندپروری و فرزندآوری و دیگر مباحث را با حضور مدیران تمام دستگاه‌های اجرایی استان مطرح و مستقیم به موضوعات ورود کنیم اما الان زیر مجموعه امور اجتماعی هستیم،  شاید سه، چهار جلسه یکبار موضوع در مورد زنان و خانواده جزء دستورالعمل های امور اجتماعی باشد که کافی نیست.

وی همچنین یکی از موضوعات مهم روز خانواده ها با توجه به شیوع ویروس کرونا و غیرحضوری شدن کلاس درس را دسترسی کودکان و دانش آموزان به گوشی‌های هوشمند اعلام کرد و گفت: در این مورد امکان نظارت دقیق بر فعالیت دانش آموزان و کودکان نیست و متاسفانه برخی معلمان خارج از شبکه «شاد»  در بعضی شبکه های اجتماعی تکالیف به دانش آموزان می‌دهند و این کار هم از نظر هزینه هم از نظر نظارت برای خانواده‌ها سخت کرده است.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن روز «مادر و زن»  در تقویم کشور همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) از دستگاه های اجرایی خواست در این هفته سرکشی و عیادت از مادران و همسران شهدای دفاع مقدس و مدافع سلامت و حرم را فراموش نکنند.  

رستمی همچنین از شهرداری ها خواست به مناسبت روز  «مادر و زن»  نسبت به آذین بندی معابر اقدام کنند و امور بانوان ادارات نیز در بحث فضاسازی و برگزاری برنامه‌های مختلف برای این مناسبت در فضای مجازی و حقیقی اقدام لازم را انجام داده و در دستور کار قرار دهند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha