برگزاری جشنواره ملی نمایشنامه نویسی در میاندوآب و یک خبر کوتاه دیگر از سردشت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب گفت: نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی "نهال" به طور همزمان با دومین دوره جشنواره تئاتر آذربایجان غربی در نیمه اول اسفند ماه امسال در این شهرستان برگزار می‌شود.

محمود نیک‌مرام روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این رویداد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی‌ با هدف ارتقا و اعتلای هنر نمایشنامه نویسی، پیوند و گسترش تئاتر در جامعه، شناسایی و معرفی نمایشنامه های ارزنده و فاخر به جامعه هنری‌ برگزار می‌شود.

وی ایجاد فضای مناسب برای کشف استعدادهای تازه، تشویق و حمایت از نمایشنامه نویسان برای تولید آثار فاخر به منظور توسعه ادبیات نمایشی را اهداف دیگر این جشنواره برشمرد و افزود: همچنین تولید، پشیبانی ها و مانع زدایی ها، تولید و اشتغال با کالای ایرانی و رفع موانع، آسیب های اجتماعی شامل اعتیاد، طلاق، کودکان کار و خیابانی از اولویت‌های موضوعی‌ این جشنواره است.

وی ادامه داد: همچنین توجه به مفاهیم و مضامین اخلاقی، معرفی فرهنگ، سنن و باورهای ملی و دینی، معرفی مفاخر دینی، فرهنگی، علمی و اجتماعی، فرهنگ ایثار و شهادت، کتاب و کتابخوانی، کرونا و مقابله با آن، زندگی در شرایط بحرانی و مقابله با آن ، کرونا و آسیب‌های اجتماعی از دیگر موضوع‌های برگزاری این جشنواره است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب اظهار داشت: درخت و درختکاری (نهال کاری)، بحران آب و خاک، خشکسالی، حفظ محیط زیست، دریاچه ارومیه و موضوعات آزاد اهداف دیگر برگزاری نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی "نهال" در این شهرستان است.

نیک‌مرام با اشاره به شرایط‌ و نحوه‌ شرکت‌ در جشنواره گفت: کلیه علاقمندان باید سه نسخه از نمایشنامه خود به همراه فایل PDF یا WORD را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و نمایشنامه های ارسالی نباید تاکنون در هیچ جشنواره یا مسابقه نمایشنامه نویسی شرکت کرده و اجرا شده باشند. 

وی همچنین مهلت ارسال آثار را حداکثر پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۱۸ بهمن ماه امسال اعلام کرد و افزود: تکمیل و ارسال فرم شرکت در جشنواره الزامی بوده و ستاد جشنواره  مختار است در هر مرحله که تازه نبودن اثر محرز شد، نمایشنامه مذکور را از ادامه روند بررسی خارج کند.

وی همچنین بیان کرد: به مدارک ارسالی ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و آثار و مدارک ارسالی در سوابق و بایگانی دبیرخانه حفظ و مسترد نمی شود. 

وی با اشاره به جوایز جشنواره هم گفت: به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره در بخش های مختلف جوایز نقدی شامل نفر اول ۴۰ میلیون ریال‌، نفر دوم ۳۰ میلیون ریال، نفر سوم ۲۰ میلیون ریال‌ ریال و نفرات تقدیر شده به تعداد سه اثر به مبلغ ۱۰ میلیون ریال‌ اهدا می‌شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب اظهار داشت: نمایشنامه های برگزیده از سوی ستاد جشنواره به چاپ رسیده و همچنین نمایشنامه های برگزیده بر اساس ضوابط شورای حمایت از آثار نمایشی و پس از طی مراحل اولیه برای اجرای عمومی مورد حمایت قرار خواهند گرفت. 

نیک‌مرام با اشاره به تکمیل فرم تقاضای حضور در نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی "نهال" میاندوآب گفت: سه نسخه از نمایشنامه تایپ شده به صورت فایل word یا pdf به همراه یک قطعه عکس ۴×۳ و فرم تکمیل شده تقاضای حضور را با توجه به شرایط و ضوابط فراخوان با ارسال مدارک الزم تقاضای حضور خود برای حضور در نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی اعلام دارند. 

وی افزود: نشانی دبیرخانه جشنواره، آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، انتهای خیابان ۱۷ شهریور، جنب پارک هادی، مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب با کد پستی ۵۹۷۱۸۹۹۴۱۸ بوده و در صورت نیاز با  شماره  ۴۴۴۵۲۴۹۶۹۹ تماس حاصل کنند.

دومین دوره جشنواره تئاتر"نهال" آذربایجان غربی نیمه نخست اسفند ماه در میاندوآب برگزار می‌شود.

در میاندوآب هم اکنون هشت گروه هنری با ۸۰ نفر هنرمند در عرصه نمایش فعالیت دارد.

برگزاری اولین دوره سمینار علمی دفاع شخصی در استان آذربایجان غربی

رییس هیات جودو آذربایجان غربی گفت: اولین دوره سمینار علمی دفاع شخصی در شهرستان سردشتِ استان آذربایجان غربی برگزار شد. 

آرش آقایی افزود: کمیته دفاع شخصی " آی اِس دی او " استان آذربایجان غربی با همکاری و هماهنگی هیات جودو این استان ، با دعوت از ریاست سازمان " آی اس دی او " ایران ، ناصر استادرحیمی اولین دوره دفاع شخصی علمی را در این استان برگزار کردند  .

وی اضافه کرد: در این سمینار روش‌های پیشگیری از وقوع جرم ، شرایط قرار نگرفتن در موضع خطر،  روانشاسی دفاع شخصی و موضوعات مربوطه تدریس و مورد استقبال عموم حاضران در این سمینار قرار گرفت .
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha