مسئول پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه محیط‌زیست منصوب شد

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیطزیست در حکمی احمدرضا لاهیجان زاده را به‌ عنوان مشاور رئیس سازمان و مسئول پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه محیط‌زیست منصوب کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط‌زیست، در حکم علی سلاجقه آمده است: با سلام و دعای خیر، با توجه به‌ مراتب شایستگی، تجارب ارزنده مدیریتی و سوابق اجرایی به‌موجب این حکم جنابعالی به سمت «مشاور رئیس سازمان و مسئول پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط‌زیست» منصوب می‌شوید.

وی افزود: امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم‌داری»، «پاکدستی و فساد ستیزی»، «قانون مداری»، «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» و تعامل با سایر همکاران در تحقق اهداف سازمان مجدانه بکوشید.

سلاجقه تصریح کرد: توفیقات آن جناب در انجام وظایف محوله، خدمت‌رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به‌ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

پیش از این احمدرضا لاهیجان زاده به عنوان معاون دریایی و تالابی سازمان حفاظت محیط  زیست مشغول به فعالیت بود.

انتصابی برای پیگیری اجرای سیاست های کلی محیط زیست
سازمان حفاظت محیط زیست با در دستور قراردادن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه های تدوینی خود، احمد رضا لاهیجان زاده را به سمت مشاور رییس سازمان، مسئول پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط‌زیست جهت تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به‌ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برنامه های تدوینی منصوب کرد.

براساس این گزارش ، با ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۴ از سوی رهبر معظم انقلاب به روسای قوا، فصل نوینی در صیانت از سرمایه‌های ارزشمند زیست‌محیطی و منابع طبیعی کشور گشوده شد. سیاست‌هایی که به مثابه نقشه راه کشور برای مدیریت چالش‌های زیست‌محیطی و حرکت در مسیر توسعه پایدار محسوب می‌شوند. 

ایجاد نظام یکپارچه‌ ملی محیط زیست، مدیریت هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی، جرم‌انگاری تخریب محیط زیست، تهیه‌ی اطلس زیست‌بوم کشور، تقویت دیپلماسی محیط زیست، گسترش اقتصاد سبز و نهادینه‌سازی فرهنگ و اخلاق زیست‌محیطی از جمله محورهای ابلاغیه مقام معظم رهبری است که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است.

بر این اساس و در راستای عمل به مفاد این سیاست‌ها، دکتر محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور در بخشنامه‌ای به تاریخ ۶ دی ۱۴۰۰ خطاب به کلیه دستگاه‌های اجرایی، خواستار همکاری و پیگیری آنان در خصوص اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست شده است.

همچنین با اشاره به سخنرانی ایت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی که در جلسه هم اندیشی با استادان، نخبگان و فعالان محیط زیست به مناسبت سال روز ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست توسط مقام معظم رهبری در ۲۸ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، اظهارداشت: فلسفه تشکیل این جلسه بررسی و پیگیری اجرای سیاست های ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست است و این که تاکنون پس از گذشت 6 سال فقط ۴۷ درصد این سیاست ها اجرایی شده به هیچ عنوان قانع کننده نیست و لازم است دستگاه های اجرایی بازنگاهی در عملکرد خود داشته باشند و دریک اقدام جمعی این عدد به رقم قابل توجهی افزایش یابد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha