برق‌رسانی بنیاد برکت به ۱۱۰ روستای محروم کشور

تهران - ایرنا - معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت گفت: در قالب ۱۱ طرح برق‌رسانی این بنیاد ۱۱۰ روستای محروم در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، کرمان و یزد از نعمت برق برخوردار شدند.

به گزارش روز شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، محمد مهجوری اعتبار هزینه شده برای برق‌رسانی به این ۱۱۰ روستا را ۴۸۷ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این طرح ها به همت بنیاد برکت و با مشارکت گروه‌های جهادی و شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق اجرایی شد.

 وی ادامه داد: این طرح‌های برق‌رسانی شامل احداث شبکه توزیع برق، تهیه و تکمیل نیروگاه‌های خورشیدی، احداث خط و کلیدخانه ۱۳۲ کیلوولت و راه‌اندازی ایستگاه ۱۳۲ کیلوولت است.

مهجوری خاطرنشان کرد: طرح‌های عمرانی و زیربنایی برکت شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی، آب‌رسانی و برق‌رسانی است.

معاون عمرانی بنیاد برکت در تشریح فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد گفت: بنیاد برکت ساخت و تکمیل ۵۷ هزار طرح عمرانی و زیربنایی را در دستور کار خود دارد که از این تعداد تاکنون بیش از ۴۲ هزار طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

مهجوری تاکید کرد: این بنیاد علاوه بر ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به عنوان رسالت و ماموریت اصلی خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد.

وی تصریح کرد: بنیاد برکت همچنین تا پایان امسال فرآیند بهره‌برداری از ۱۷ هزار و ۴۳۲ طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی، بیمارستان، پایگاه سلامت، خانه و مرکز بهداشت، مسکن محرومین و آب‌رسانی روستایی را به پایان می رساند.

معاون عمرانی بنیاد برکت تصریح کرد: بیش از چهار هزار و ۵۰۰ روستا در سراسر کشور زیر پوشش فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha