بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش در منطقه چنانه شوش راه اندازی شد

 دزفول-ایرنا- بیمارستان صحرایی شهیدمخبری نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در آیینی در منطقه چنانه شهرستان شوش راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا فرمانده قرارگاه منطقه‌ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور در این آیین گفت: این بیمارستان از یادگاران دوران دفاع مقدس است که در این مدت، رزمندگان مجروح زیادی را مداوا و به ۹۳ هزار بیمار غیرمجروح از اهالی منطقه خدمت رسانی کرده است.
امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی افزود: بیمارستان صحرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تا ۱۰ سال بعد از پایان جنگ همچنان در منطقه فتح المبین شوش برپا بوده و به اهالی منطقه خدمات درمانی رایگان ارایه کرده است.
وی ادامه داد: بیمارستان صحرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بار دیگر به منظور بازدید کاروان‌های راهیان نور در منطقه چنانه شوش برپا شده است تا راهیان نور از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی به مجروحان رزمنده در دوران دفاع مقدس قرار گیرند.

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در حاشیه آیین راه اندازی بیمارستان صحرایی ارتش در چنانه شوش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح خدمات بهداری رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: بهداشت و درمان ارتش در جنگ و بعد از آن در بحران‌های مختلف از جمله کرونا همواره در کنار وزارت بهداشت و درمان بوده است.

سرتیپ کیومرث شرفی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران ۵۳ بیمارستان در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس برپا کرد، افزود: یک میلیون مجروح در طول هشت سال دفاع مقدس در بیمارستان‌های صحرایی ارتش تحت درمان قرار گرفتند.
وی ادامه داد: ۱۰۰ هزار نفر از کادر درمان ارتش شامل امدادگر، پرستار، پزشک یار و پزشک در طول جنگ تحمیلی در بیمارستان‌های صحرایی به رزمندگان خدمات رسانی کردند.
معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام ۱۰۰ هزار عمل جراحی اثربخش بر روی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس را از جمله خدمات ارایه شده از سوی بیمارستان‌های صحرایی ارتش برشمرد و گفت: هدف از برپایی بیمارستان صحرایی شهید مخبری ارتش در منطقه عملیاتی فتح المبین معرفی خدمات ارایه شده از سوی رسته بهداری نیروی زمینی ارتش در طول هشت سال دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه نیروهای رسته بهداری ارتش در طول دفاع مقدس دوشادوش رزمندگان به مصدومان، مجروحان و شهدای رزمنده خدمت رسانی کردند، افزود: این بهداری در عملیات فتح المبین ۱۵ اورژانس و ۴۰۰ تخت بستری فعال در خط مقدم احداث کرد همچنین ۱۰۳ پزشک در این عملیات، رزمندگان را از نظر درمانی پشتیبانی کردند.
سرتیپ شرفی بیان کرد: بیمارستان صحرایی شهید مخبری ارتش که امروز در منطقه عملیاتی فتح المبین برپا شد در طول هشت سال دفاع مقدس به ۹۷ هزار رزمنده مجروح خدمات درمانی ارایه کرد همچنین ۹۳ هزار بیمار غیر رزمنده از اهالی بومی منطقه نیز در این بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند.
وی به تخلیه هشت هزار و ۱۱۸ شهید از این بیمارستان در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شهید مرتضی آوینی از جمله شهدای والامقامی است که در این بیمارستان خدمات درمانی دریافت کرده است.
معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: این بیمارستان تا سال ۱۳۷۶ در زمینی به مساحت یکهزار مترمربع با ۱۲ اتاق عمل و ۱۲ سوله بستری در منطقه عملیاتی فتح المبین شوش برپا بوده و با بخش‌های مختلف به اهالی منطقه خدمات درمانی رایگان ارایه کرده است.

وی هدف از برپایی مجدد این بیمارستان در منطقه فتح المبین را زنده کردن یاد و نام شهدا و به تصویر کشیدن ایثارگری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش روز شنبه با حضور ویدئوکنفراسی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه فتح المبین شوش راه اندازی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha