تاکید امامان جمعه خراسان رضوی بر رفع مسائل اقتصادی مردم

مشهد - ایرنا - امامان جمعه خراسان رضوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بر ضرورت پایه‌ریزی زندگی‌ بر پایه دین و تلاش دولت برای رفع مشکلات و مسائل اقتصادی و معیشتی و افزایش اعتمادسازی تاکید کردند.

تربت‌حیدریه - امام جمعه تربت‌ حیدریه گفت: تبرج  یعنی سبک زندگی غیردینی که یا از غرب و یا جای دیگر گرفته شده و این خود نوعی جاهلیت است‌.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه افزود: جاهلیت از نظر قرآن شامل افکار و اعتقادات جاهلانه، قانون جاهلانه، تبرج و سبک زندگی جاهلانه از جمله اشرافی‌گری و زندگی همراه با اسراف است. 

وی  گفت: اگر بدحجابی ارزشمند و حجاب، که به معنی مصونیت از آسیب هاست، ضدارزش قلمداد شود، این خلاف نظر اسلام است و عقل و منطق هم با تبرج مخالف است.

وی افزود: تعصبات قومی اگر در مسیر ارزش ها بود مانعی ندارد، اما مصیبت وقتی است که اینها علیه ارزش های دین باشد.

گناباد- امام جمعه گناباد از دولت، مسوولان و دیگر دست اندرکاران امور خواست که با رفع مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم برای افزایش اعتماد آنان تلاش کنند. 

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه گناباد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود: مسائل اقتصادی، معیشتی و تورم از مشکلات مهم مردم است و دولت سیزدهم باید با سازوکار  عملی و برنامه ریزی اجرایی موثر و قاطع، نسبت به کاهش این مسائل اهتمام خاصی داشته باشد تا سرمایه اعتماد مردم به عنوان پشتوانه های نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش افزایش یابد.

وی با اشاره به جریان مذاکرات هسته ای کشورمان با طرف های جهانی، بر لزوم لغو همه تحریم ها تاکید کرد و گفت: مهم ترین احتمال ها از مذاکرات هسته ای حل اختلافها و رسیدن به توافقی واحد بین طرفهای مذاکره کننده در یک بازه زمانی خاص، توافق بدون مدت زمان و احتمال مهم دیگر نرسیدن به توافق برای حفظ برجام توسط مذاکره کنندگان است.

حجت الاسلام صدقی نسب به حضور پرشور مردم گناباد در آیین تشییع و تدفین ۲ شهید گمنام دوران دفاع مقدس و نیز حجت الاسلام محمد مدنی، از روحانیون شاخص جنوب خراسان رضوی، اشاره کرد و گفت: در شرایطی که برخی وانمود می کنند که مردم از آرمانها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی فاصله گرفته اند، مردم بار دیگر با حضور پرشور در این آیین ها، خط بطلانی بر این یاوه گویی ها کشیدند.

وی گفت: تا زمانی که این نظام از سرمایه حضور مردمی برخوردار است، دشمنان و ایادی سرسپرده آنها به اهداف خصمانه خود دست نمی یابند.

سبزوار - امام جمعه سبزوار با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) از این بانوی دوعالم، به عنوان الگوی ولایتمداری و دفاع از ولایت یاد کرد.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: حضرت فاطمه (س) در موقعیتی از دین خدا، اسلام  و ولایت دفاع کرد که حتی برخی از صحابه پیامبر (ص) در برابر حضرت علی (ع) ایستاده بودند.

وی همچنین با گرامیداشت قیام ۱۹ دی مردم قم اظهار داشت: این قیام مردمی منشاء تحول و آغازگر زنجیره مبارزات و اعتراضات و منتهی به خیزش مردمی علیه رژیم پهلوی شد.

امام جمعه سبزوار با اشاره به اهعمیت خدمت به محرومان در این شرایط  اقتصادی گفت: گروه‌های جهادی خدمت به مردم در این شهرستان راه اندازی شده که منشا خیر و برکات فراوانی شده است.

حجت الاسلام مقیسه با بیان اینکه گروههای جهادی در عرصه های مختلف اجتماعی، خدماتی، عمرانی و کمک های مومنانه برای محرومیت‌زدایی تلاش می کنند، افزود:  به منظور پیشبرد اهداف از آحاد مردم که تخصص های مختلفی دارند، برای پیوستن به گروههای جهادی دعوت می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha