۱۵ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 1273
کد خبر: 84603691
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آمار واکسیناسیون در میاندوآب به ۴۰۱ هزار دز رسید

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: تاکنون ۴۰۱ هزار دز واکسن کرونا در سه مرحله در این شهرستان تزریق شده است.

سهراب حیدری روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: از این تعداد بیش از ۲۰۴ هزار در دز اول و بیش از ۱۷۶ هزار دز دوم به افراد تزریق شده است.

 وی با اشاره به اینکه همچنین ۲۲ هزار دز به عنوان یادآور یا دز سوم کرونا به افراد واجد شرایط تزریق شده است، افزود: در شرایط فعلی ۸۹ درصد جمعیت شهرستان دز اول و ۷۷ درصد نیز دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: در امر واکسیناسیون نیز هیچ مشکلی وجود نداشته و افراد واجد شرایط می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، واکسن خود را تزریق کنند.

حیدری در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت بیماران بستری کرونایی در میاندوآب، اظهار داشت: در چند روز گذشته از لحاظ تعداد بیماران در بخش های بستری با افزایش بیماران مواجه هستیم که با توجه به شیوع سویه جدید کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با این وضعیت حرف اول را می زند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب نیز چ در این جلسه، مراقبت، نظارت، واکسیناسیون، حمایت و آموزش سبک زندگی در شرایط کرونایی را پنج اولویت اساسی در قطع زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹ عنوان کرد و اظهار داشت: در بحث آموزش سبک زندگی در شرایط کرونایی غفلت کرده ایم و این امر باعث شده بار اصلی بر دوش کادر درمان باشد.

صمد اکبری افزود: این درحالیست که تمام نهادها باید پای کار و کمک حال کادر درمان باشند و برای اصلاح سبک زندگی در شرایط کنونی و شاید هم در مواقع بروز شرایط سخت تر نیازمند آموزش سبک زندگی نظام مند مناسب با شرایط هستیم.

آمار واکسیناسیون در میاندوآب به ۴۰۱ هزار دز رسید

وی با تاکید بر تشدید کنترل و نظارت بر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار و مدارس گفت: تعطیلی مدارس و اماکن عمومی تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کروناست و در صورت اعلام ستاد نسبت به تعطیلی مدارس اقدام خواهد شد.

میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و ۲۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha