رئیس جمهوری قزاقستان:اعضای کابینه تا تشکیل دولت جدید فعالیت خواهند کرد

تهران- ایرنا - «قاسم ژومارت توقایف» رئیس جمهوری قزاقستان در نشستی به منظور بررسی شرایط کنونی این کشور اعلام کرد، استعفای نخست وزیر پذیرفته شده و اعضای دیگر دولت تا تشکیل دولت جدید به کار خود همچنان ادامه خواهند داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری «کازینفورم» قزاقستان، رئیس جمهوری قزاقستان در این جلسه برای مردم بسته ای پیشنهادی از کارهایی که در اولویت قرار می گیرند ارائه داد. این بسته از سوی کمیسیون دولتی منطقه «مانگیستائو» پیشنهاد شده است. وی همچنین آژانس انحصاری را مطابق بند ۱۱۹ کارآفرینی متهم و  به تنظیم موقت قیمت های گاز مایع شده برای ۱۸۰ روز کاری موظف کرد. 

در ادامه این جلسه، رئیس دولت تاکید کرد ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور بدون تغییر باقی خواهد ماند. اولویت و تقدم قانون به حقوق مالکیت احترام می گذارد و بازار اقتصادی کلید سیاست های دولت باقی خواهد ماند. 

در پایان این جلسه، قاسم ژومارت توقایف دستور داد تا با اتخاذ تصمیم های درست و عملکرد مناسب، شرایط اقتصادی و سیاسی ثابت و پایدار بماند.

به دنبال بالاگرفتن اعتراض ها در دو شهر بزرگ قزاقستان به علت افزایش قیمت سوخت، دولت این کشور صبح امروز استعفا کرد. وزارت کشور قزاقستان نیز اعلام کرد به دنبال رویدادهای ساعات گذشته در این کشور که با اعتراض های گسترده مردمی همراه بوده، پلیس دست کم ۲۰۰ نفر را در ارتباط با نقض نظم عمومی بازداشت کرده است.

قاسم ژومارت توقایف رییس‌جمهوری قزاقستان ساعاتی پس از اعلام وضعیت فوق‌العاده در بخش‌های وسیعی از این کشور در واکنش به بالا گرفتن اعتراضات و ناآرامی، استعفای دولت را پذیرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha