رئیس دستگاه قضا عراق: شهیدان سلیمانی و المهندس برای شکست داعش بی وقفه تلاش کردند

تهران – ایرنا - «فائق زیدان»، رئیس شورای عالی قضایی تاکید کرد که شهیدان حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» برای شکست و پیروزی بر گروه تروریستی داعش بی وقفه تلاش کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی عراق (اینا) امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که زیدان در سخنرانی آیین رسمی یادبود دومین سالگرد شهادت «فرماندهان پیروزی» در بغداد، گفت که ما امروز در این اجتماع باشکوه و بزرگ گردهم آمدیده ایم تا دومین سالگرد شهادت سرداران سلیمانی و المهندس را گرامی بداریم.

وی ترور فرماندهان پیروزی و همراهانشان را جنایت فجیع توصیف کرد و افزود: «بسیاری از حاضران در این مراسم، چه در ابعاد سیاسی و عملیات نظامی با این دو شهید زیسته اند و صفات بسیار مثبت و ویژه آنان را که مهمترین شان «دینداری ناب، جهاد در راه خدا، شجاعت، درستکاری، زهد و فروتنی» است را از نزدیک دیده اند.

رئیس شورای عالی قضایی عراق ادامه داد: «همه این ویژگی‌ها سبب شد تا این دو شهید بزرگوار را به هم وصل کرد به طوری که حتی تا زمان شهادت هم در کنار یکدیگر باشند».

وی افزود: شهیدان سلیمانی و المهندس در نبرد با داعش و پیروزی بر این گرگ های درنده خو جهاد بسیار کردند و به شایستگی از سوی مقام عالی مرجعیت به عنوان «فرماندهان و رهبران پیروزی» معرفی شدند.

آیین بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی و المهندس در بغداد با حضور «برهم صالح»، رئیس جمهوری، «فائق زیدان»، رئیس شورای عالی قضایی، «عثمان الغانمی»، وزیر کشور، «قاسم الاعرحی»، مشاور عالی امنیت ملی عراق، «سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، «فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی و «هادی العامری»، رئیس ائتلاف فتح برگزار شد.

در همین راستا، استان ها و شهرهای مختلف عراق از هفته گذشته همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سیلمانی و المهندس و همرزمانشان به صحنه برگزاری آیین ها و یادوارهای بزرگداشت این شهیدان والامقام تبدیل شده است.

دولت جنایتکار آمریکا ۱۳ دی ۱۳۹۸ در اقدامی تروریستی، سرداران پیروزی و مقاومت، حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را در فرودگاه بین المللی بغداد، هدف حمله پهپادی قرار داد و به شهادت رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha