فروش فوق‌العاده کمیک نایاب «هالک»

تهران- ایرنا- یک نسخه نایاب از شماره اول داستان مصور «هالک شگفت‌انگیز»، نزدیک به نیم میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روزنامه گاردین، این کمیک نایاب که در سال ۱۹۶۲ منتشر شده، در سایت کامیک کانکت (Comic Connect) به قیمت ۴۹۰ هزار دلار به یک مجموعه‌دار خصوصی فروخته شد. این گرانترین جلد اول از داستان مصور هالک است که تاکنون به فروش رسیده است.

این داستان مصور که به دست استن لی و جک کربی خلق شده است، داستان پیدایش شخصیت هالک را روایت می‌کند که طی آن دانشمندی به نام دکتر بروس بنر در معرض پرتوهای گاما قرار گرفته و در زمان عصبانیت به هیولایی به نام هالک تبدیل می‌شود. در نسخه اول کمیک‌ هالک پوست این شخصیت طوسی رنگ بود اما مارول در جلد دوم رنگ پوستش را به سبز تغییر داد چون فرآیند چاپ چهار رنگ در آن زمان باعث می‌شد رنگ طوسی در صفحات مختلف متفاوت چاپ شود.

این کمیک با وجود قدیمی بودن، سالم است. وینسنت زورزولو (Vincent Zurzolo)، از سایت کامیک کانکت، در این باره می‌گوید: پیدا کردن نسخه‌های سالم از کمیک هالک شماره ۱ به دلیل استفاده از کاغذ ارزان و لک شدن رنگ طوسی روی جلد کار خیلی سختی است. بنابراین (در آینده) ارزش آن به بالا رفتن ادامه خواهد داد.  

با وجود فروش استثنایی این کتاب مصور، هالک هنوز برای شکست رکوردی که مرد عنکبوتی به جا گذاشته راه درازی در پیش دارد. یک نسخه از اولین حضور شخصیت داستانی پیتر پارکر یا مرد عنکبوتی در دنیای کتاب‌های مصور، در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۰) به قیمت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار چکش خورد و رکورد گران‌ترین کمیک فروخته شده را در تاریخ شکست.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha