مکتب شهید سلیمانی عشق به محرومان، مظلومان و مستضعفان عالم است

تهران- ایرنا - فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه‌الله (عج) سپاه پاسداران، عشق به محرومان، مظلومان و مستضعفان عالم را یکی از پنج بخش مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: افتخارات، عزت و عظمت و پیروزی‌های جمهوری اسلامی ایران نشأت گرفته از حیات معنوی است که شهدای والامقام بر ما ارزانی کردند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سردار سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور ۴۰ نفر از خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون، شهدای مدافع حرم ایرانی و شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در سالن اجتماعات غدیر این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی در پنج بخش عشق به خدا، بندگی خالص و اطاعت محض از خدای متعال برای اجرای دستورات الهی و دفاع و یاری از دین خدا خلاصه می شود در حدی که جانش را تقدیم می کند.

وی ادامه داد: دوم عشق به ولایت و ولی فقیه زمان است که باز هم نتیجه این عشق پیروی و اطاعت کامل از ولی فقیه و فرمان ولایت، سوم عشق به اسلام، انقلاب و جمهوری اسلامی، چهارم عشق به مردم و خانواده شهدا و خدمت مخلصانه به آنها و پنجم عشق به محرومان،  مظلومان و مستضعفان عالم است.
فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه‌الله (عج) سپاه پاسداران به بیانات رهبر معظم انقلاب در کنگره شهدای قزوین مبنی بر این‌که شهیدان مایه رونق حیات معنوی جامعه ما هستند، اشاره کرد و ادامه داد: افتخارات، عزت و عظمت و تمام پیروزی‌های جمهوری اسلامی ایران نشات گرفته از حیات معنوی است که شهدای والامقام بر ما ارزانی کرده‌اند.

سرلشگر جعفری توضیح داد: شهید سلیمانی در وصیت نامه خود خطاب به پروردگار متعال نوشته است، معبود من، عشق من و معشوق من، دوستت دارم. بارها تو را دیدم و حس کردم، نمی‌توانم از تو جدا بمانم. بس است، بس. مرا بپذیر، اما آن‌چنان که شایسته تو باشم.

وی یادآور شد: سردار حاج قاسم سلیمانی در زمان داعش آرام نداشت و می دانست که چه بلایی سر مردم عراق و شیعیان، مسیحیان و حتی سنی های این کشور خواهد آمد.

فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در وصیت نامه خود نوشته است امروز قرارگاه حسین‌بن علی(ع)، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی ایران حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند.

سرلشگر جعفری افزود: حاج قاسم سلیمانی در این وصیت نامه به همه ما سفارش کرده که اگر دشمن، این حرم را از بین برد، دیگر حرمی نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمّدی(ص) باقی نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم در این وصیت نامه تاکید کرده است: چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید به‌ دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله (ص) است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله (ص) و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی قرب بقیه‌الله (عج) تصریح کرد: شهید سلیمانی در این وصیت نامه خطاب به برادران و خواهران ایرانی خود آورده است: مردم پرافتخار و سربلند که جان من و امثال من، هزاران بار فدای شما باد، چنانچه شما صدها هزار جان را فدای اسلام و ایران کردید؛ از اصول مراقبت کنید، اصول یعنی ولیّ فقیه، خصوصاً این حکیم، مظلوم، وارسته در دین، فقه، عرفان، معرفت؛ خامنه‌ای عزیز را جان خود بدانید، حرمت او را مقدسات بدانید.

سرلشگر جعفری همچنین گفت: شهید سلیمانی در این وصیت نامه خطاب به خانواده شهدا نوشته است فرزندانم، دختران و پسرانم، فرزندان شهدا، پدران و مادران باقی‌مانده از شهدا، ای چراغ‌های فروزان کشور ما، خواهران، برادران و همسران وفادار و متدینه شهدا! در این عالم، صوتی که روزانه من می‌شنیدم و مأنوس با آن بودم همچون صوت قرآن به من آرامش می‌داد و بزرگ ترین پشتوانه معنوی خود می‌دانستم، صدای فرزندان شهدا بود که بعضاً روزانه با آن مأنوس بودم؛ صدای پدر و مادر شهدا بود که وجود مادر و پدرم را در وجودشان احساس می‌کردم.

وی در ادامه با طرح این پرسش که تمامی این اصول و سفارش ها مکتب سلیمانی است و ما باید چه کار کنیم، افزود: آیا ما می توانیم گام کوچکی در این مسیر بزرگ و الهی شهدا و در این راه برداریم  و ما هم یک کاری بکنیم آیا عشق به سلیمانی و شهدا داریم؟ باید در این مسیر حتما قدم برداریم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه‌الله (عج) سپاه پاسداران با طرح این سوال که امروز مهم ترین وظیفه ما چیست؟، ادامه داد: این روزها که دیگر داعشی نیست و جنگی وجود ندارد، چه کار باید کرد، آیا باید منتظر جنگ شد که البته این خوب نیست که ما منتظر جنگ باشیم بلکه آرزوی ما باید فقط صلح، آرامش و امنیت در ایران، منطقه و جهان باشد.

سرلشگر جعفری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران که جنگ نمی خواهد، پس چه کار باید بکنیم. این سوال باید در ذهن همه باشد و پاسخ خوبی باید به آن بدهیم.

وی با طرح این سوال که کمترین وظیفه امروز مردم به خصوص نیروهای جوان درقبال دین و شهدا چیست، افزود: حدود سه سال و از ابتدای سال ۹۷ که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود، تاکنون رهبر معظم انقلاب همواره جوانان مومن و معتقد انقلابی را به صورت ویژه مورد خطاب قرار دادند مبنی بر اینکه آتش به اختیار حرکت کنند.

فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین گفت: گام اول انقلاب اسلامی و همچنین گام اول مردم تامین امنیت و حفظ جمهوری اسلامی ایران و ثبات آن در برابر تمام تهدیدات است و در گام دوم انقلاب باید جامعه سازی انجام شود.

سرلشگر جعفری تصریح کرد: نقش مردم در جامعه سازی و در اسلامی شدن جامعه مراحل سوم و چهارم انقلاب و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است، این انتظاری بوده که رهبر معظم انقلاب از مردم مومن، متدین و انقلابی به خصوص جوانان دارند.
وی یادآور شد: انتظار رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که جوانان متدین و متعهد انقلاب اسلامی برای جامعه سازی، دولت سازی، عبور انقلاب از مراحل سوم و چهارم آن حرکت، قیام و جهاد کنند و محور حرکت عمومی مردم در حل مسایل مختلف کشور و جامعه باشد.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد توسط پهپادهای ارتش آمریکا و به دستور ترامپ رییس جمهوری وقت این کشور ترور شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha