بنیاد برکت ۴۰۰ کلاس درس در آذربایجان‌غربی احداث کرد

مهاباد- ایرنا- مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در آذربایجان‌غربی گفت: بنیاد برکت ۴۰۰ کلاس درس در قالب ۱۰۰ واحد آموزشی را طی هشت سال گذشته در استان احداث کرده است.

رضا عزتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اغلب مدارس احداث شده در مناطق محروم و روستایی بوده و برای احداث آن بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت در تمام حوزه های خدماتی در صورت نیاز ورود پیدا خواهد کرد، افزود: هم اکنون نیز ۲۰ درصد از اجرای پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان غربی به ستاد اجرایی امام خمینی (ره) واگذار شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در آذربایجان‌غربی در زمینه ایجاد اشتغالزایی نیز، اضافه کرد: این بنیاد بیش از چهار هزار شغل ثابت طی سه سال گذشته در قالب ارایه تسهیلات در مناطق  روستایی استان ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: برای راه اندازی طرح‌های اشتغال زودبازده در سطح روستاها در این مدت تاکنون بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

عزتی ادامه داد: طرح اشتغالزایی بنیاد برکت از طریق مجریان و تسهیل گران بومی معرفی و ثبت شده و برای هر شغل از ۵۰۰ میلیون ریال تا پنج میلیارد ریال با بهره چهار درصد پرداخت شده است که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه رسالت اصلی بنیاد برکت اعطای تسهیلات کم بهره برای طرح‌های اشتغال‌زایی است، گفت: این طرح ها با هدف محرومیت زدایی، اشتغالزایی جوانان و کمک به معیشت و تولید در روستاهای محروم اجرا می شود.

وی به حمایت بنیاد برکت از کسب و کار و تولید روستایی اشاره کرد و افزود: تقویت روستاها و نیازمندان و اهمیت به جوانان به عنوان مولدان اقتصادی می‌تواند منجر به پویایی اقتصاد کشور، رشد اشتغال و کاهش فقر شود.

به گزارش ایرنا، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره ) در آذربایجان‌غربی به منظور اجرای طرح سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغالزای بنیاد برکت تحت عنوان طرح "سحاب" به شهرستان مهاباد سفر کرده است.

 اشتغالزایی پایدار، طرح های خدماتی و رفاهی تولید باکیفیت داخلی، شناسایی بازار مصرف و زمینه‌سازی صادرات از ویژگی‌های اولویت‌دار در اجرای طرح‌های بنیاد برکت به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha