عزیزی: تیم ملی به مسابقات جهانی گلف و مینی گلف اعزام می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون گلف گفت: ملی‌پوشان سال آینده به مسابقات جهانی گلف در اسپانیا و رقابت‌های جهانی مینی گلف آلمان اعزام خواهند شد.

حمید عزیزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: فدراسیون گلف تا پایان سال جاری مسابقات برون مرزی ندارد اما تیم ملی خود را برای مسابقات قهرمانی جهان که شهریور سال آینده در پاریس برگزار می‌شود، آماده می‌کند. برای این پیکارها سه ملی‌پوش اعزام خواهند شد. مسابقات بخش زنان و مردان به فاصله یک هفته از یکدیگر برگزار می‌شود.

وی افزود: این رقابت‌ها در ۲ بخش زنان و مردان در پاریس برگزار می‌شود. همچنین رقابت‌های قهرمانی مینی گلف جهان نیز را در آلمان خواهیم داشت و در کنار آن ملی‌پوشان باید خود را برای قهرمانی آسیا در تایلند آماده کنند. این رقابت‌ها نیز تابستان سال آینده برگزار می‌شوند.

عزیزی همچنین گفت: بسیاری از مجامع انتخاباتی استان‌ها را امسال با تفویض اختیار از فدراسیون به مدیران کل ورزش و جوانان برگزار کردیم و بزودی مجامع انتخاباتی استان‌های خراسان‌شمالی، کرمان و تهران برگزار خواهد شد و فقط استان‌های آذربایجان شرقی، خوزستان، همدان و قزوین تا زمان ثبت نام کاندیداها با سرپرست اداره خواهند شد.

رییس فدراسیون گلف اضافه کرد: علاوه بر آن کلاس‌های مربیگری و داوری را در چندین مرحله برپا کردیم و دوره مربیگری درجه ۳ مینی گلف، وودبال، کروکت و داوری درجه ۳ کروکت با حضور ۵۰ نفر در جزیره کیش در حال برگزاری است.  

عزیزی خاطرنشان کرد: علاوه بر گلف بعنوان رشته اصلی، در سال جاری رویدادهای متنوع و متعددی در حوزه مینی گلف برگزار کردیم و در این مدت تمامی تلاش خود را برای زنده نگاه داشتن فضای مسابقات با قراردادن تیم‌های مختلف مقابل تیم هنرمندان انجام دادیم. همچنین مجمع سالیانه فدراسیون را در تابستان برگزار کردیم که برای دومین سال پی در پی گزارش حسابرس مستقل مطلوب بود.

وی اضافه کرد: مسابقات قهرمانی کشور در ۲ بخش زنان و مردان در رشته گلف با پخش زنده تلویزیونی طی ماه‌های شهریور و مهر ماه برگزار شد. همچنین مسابقات لیگ برتر گلف مردان با شرکت ۱۰ تیم به صورت رفت و برگشت در حال برگزاری است.

رییس فدراسیون گلف یادآور شد: مسابقات گلف قهرمانی آسیا و اقیانوسیه (AAC) چندی پیش در کشور امارات برگزار شد. نمایندگان کشورمان در این پیکارها مقامی کسب نکردند زیرا در آسیا رقبای قدرتمندی داریم. پاکستان به عنوان کشور همسایه ۵۰ زمین گلف استاندارد دارد و ما با این قدمت و منابع حتی یک زمین گلف استاندارد نداریم. انشالله با احداث آکادمی ملی گلف بتوانیم خود را در شرایط نزدیک و پایاپای با رقبای آسیایی قرار دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha