پرداخت تسهیلات بانکی به اعضای صندوق اعتباری هنر

تهران- ایرنا- صندوق اعتباری هنر با هماهنگی بانک رسالت در قالب سه طرح "یادمان، شمیم و جوانه" به اهالی هنر و اعضای این صندوق، تسهیلات و وام پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، صندوق اعتباری هنر در ادامه ارایه تسهیلات و خدمات خود به اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه، اقدام به ارایه سه نوع تسهیلات بانکی با مبالغ ۸ و ۳۰ میلیون تومان کرده است.

پرداخت تسهیلات بانکی به اعضای صندوق اعتباری هنر

جزییات وام ها

در این طرح، هدیه ازدواج به مبلغ ۳۰ میلیون تومان با عنوان شمیم و پنج میلیون تومان هدیه بلاعوض، هدیه فرزندآوری با عنوان جوانه به مبلغ ۳۰ میلیون تومان و پنج میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می شود. همچنین به افرادی که شامل این دو شرایط نیستند وامی با مبلغ هشت میلیون تومان پرداخت می شود.

صندوق اعتباری هنر شرایط دریافت این وام را اعلام کرد که بر این اساس، نداشتن مانده بدهی در صندوق اعتباری، نداشتن چک برگشتی و معوقات بانکی، تاریخ ثبت رسمی عقد ازدواج و تولد فرزند برای متقاضیان طرح شمیم و جوانه در بازه زمانی اول مهرماه ۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ برای دریافت این وام ضروری است.

شرایط دریافت طرح تسهیلات شمیم

به گزارش ایرنا، تسهیلات طرح شمیم فقط به ازدواج اول و دائم تخصیص می یابد. در صورتی که هر یک از زوج ها و والدین (متقاضیان طرح شمیم و جوانه) عضو صندوق اعتباری هنر باشند، فقط به یکی از زوج ها وام به مبلغ ۳۰ میلیون تومان تخصیص می یابد اما هدیه بلاعوض به هر دو نفر تعلق می یابد.

به ازای تولد فرزند یا فرزندان در بازه زمان مورد تایید، فقط یک وام ۳۰ میلیون تومانی تخصیص می یابد ولی به ازای تولد هر یک از فرزندان، هدیه بلاعوض به صورت جداگانه اعطا می شود.

بانک پرداخت کننده این وام، رسالت است و افرادی که در این بانک حساب ندارند با مراجعه به سامانه https://www.mresalat.ir/ نسبت به ثبت نام و عضویت در کانون همیاری اجتماعی و افتتاح حساب اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز

طبق اعلام صندوق اعتباری هنر، مدارک مورد نیاز برای دریافت وام طرح یادمان به مبلغ هشت میلیون تومان، اصل تقاضای متقاضی و معرفی نامه از حوزه تخصصی ذیربط مورد نیاز است.

در طرح شمیم، گواهی برابر اصل صفحات سند رسمی‌، اصل تقاضای متقاضی، گواهی برابر اصل کارت ملی، همه صفحات شناسنامه زوجین‌ و معرفی نامه از حوزه های تخصصی ذیربط برای دریافت این وام ضروری است.

متقاضیان برای دریافت وام طرح جوانه‌، باید گواهی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه نوزاد و والدین، اصل تقاضای متقاضی‌ و معرفی نامه از حوزه های تخصصی ذیربط ارایه بدهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha