مقام ارشد جماعت اسلامی پاکستان: شهید سلیمانی برای امت اسلامی مبارزه کرد

کراچی - ایرنا - رئیس ایالتی حزب جماعت اسلامی پاکستان عملیات تروریستی رژیم آمریکا در به شهادت رساندن فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شدت محکوم کرد و گفت: سردار سلیمانی مبارز و مدافع حقوق ملت اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمدحسین محنتی» روز سه‌شنبه در مرکز حزب جماعت اسلامی در شهر «کراچی» با حجت الاسلام والمسلمین «حمید شهریاری» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیات ایرانی دیدار کرد.

در این نشست، مولوی «نذیر احمد سلامی» نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، «کامران پزشکی» سرپرست خانه فرهنگ کشورمان و اعضای‌ هیات مجمع تقریب همچنین «اسد الله بوتو» دبیرکل ایالتی شورای همبستگی ملی پاکستان و «صابر ابو مریم» دبیرکل بنیاد حمایت از فلسطین نیز حضور داشتند.

رئیس ایالتی جماعت اسلامی پاکستان با اشاره به دیدگاه مشترک حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و مولانا «ابوالاعلی مودودی» بنیانگذار جماعت اسلامی برای اعتلای ملل اسلامی و دفاع از مسلمانان در برابر بی عدالتی، گفت: ما مفتخر به همبستگی با ملت ایران و مبارزه آنان برای انقلاب اسلامی هستیم.

مقام ارشد جماعت اسلامی پاکستان: شهید سلیمانی برای امت اسلامی مبارزه کرد

محمدحسین محنتی تاکید کرد: مردم پاکستان به ویژه جماعت اسلامی حامی مبارزات ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی هستند و از مقاومت ایران علیه استعمار دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اقدامات تروریستی رژیم آمریکا را محکوم کرد و افزود: سردار سلیمانی برای حقوق ملت اسلامی مبارزه کرد و ایالات متحده با ترور ایشان دست به جنایت زد و قوانین بین المللی را پایمال کرد.

این سیاستمدار پاکستانی با ابراز ارادت به مقام معظم رهبری و حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت‌های مظلوم منطقه از جمله فلسطین تاکید کرد: توطئه‌های آمریکا علیه ملت و دولت ایران مردود است.

وی با استقبال از گفت‌وگوهای اخیر میان ایران و عربستان، افزود: معتقد به نقش مهم تهران برای کمک به حل مسائل جهان اسلام و پیشبرد تعامل میان دولت‌های اسلامی برای رفع کدورت‌ها هستیم.

رئیس ایالتی جماعت اسلامی پاکستان با استقبال از ایده دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای تشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی، افزود: ما شاهد نابسامانی‌ها در برخی کشورهای اسلامی هستیم و برای غلبه بر این بحران باید تجارت مشترک، مجمع مشترک و همکاری نزدیک را ترویج دهیم.

مقام ارشد جماعت اسلامی پاکستان: شهید سلیمانی برای امت اسلامی مبارزه کرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز با تاکید بر اهمیت تعامل نزدیک میان ایران و پاکستان به ویژه همکاری‌های دوجانبه تجاری و اقتصادی برای رفاه ملت‌های دو کشور، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره مصمم به تعامل با همسایگان، کشورهای منطقه و اسلامی است.

حجت‌الاسلام شهریاری تاکید کرد: مسائل جهان اسلام به ویژه یمن باید از طریق راهکارهای مسالمت آمیز حل شود، در یمن نیز باید به گروه‌های یمنی در داخل اجازه حل مسائل خود داده شود.

وی با اشاره به کارشکنی آمریکا در بحث تعامل میان ملل اسلامی و مخالفت با حل مسائل منطقه‌ای، گفت: ایران از بهبود روابط با عربستان استقبال می‌کند و آماده ایفای نقش برای کمک به حل مسائل جهان اسلام است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این دیدار از تلاش‌های بنیاد حمایت از فلسطین پاکستان (PLF) برای تبیین آرمان‌های ملت فلسطین، آزادی قدس و روشنگری در جامعه پاکستان درباره اشغالگری و اقدامات ظالمانه رژیم نامشروع صهیونیستی قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha