عطاالله امیدوار نقاش و هنرمند تجسمی درگذشت

تهران- ایرنا- عطاالله امیدوار نقاش و هنرمند تجسمی بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری، روز گذشته در سن ۷۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی اکبر صادقی، نقاش هنرمند امروز سه شنبه - ۱۴ دی ماه - در حساب کاربری اینستاگرام خود از فوت عطاالله امیدوار هنرمند نقاش، موسیقی و معماری خبر داد و نوشت: عطاالله امیدوار دوستم و هنرمند متفکر ایران از میان ما پرکشید، یادش همیشه در سینه ام زنده است. بدرود عطا جان.

صادقی همچنین این عکس زنده نام عطاالله امیدوار را کنار خود در اینستاگرم خود منتشر کرد.

عطاالله امیدوار نقاش و هنرمند تجسمی درگذشت

به گزارش ایرنا، مرحوم امیدوار، زاده سال ۱۳۲۵ در شهرستان بافت استان کرمان بود. وی تحصیلات ابتدایی خود را در شهر بافت و تحصیلات دوره متوسطه را در کرمان و پس از آن در مدرسه دارالفنون تهران به پایان برد. از کودکی به موسیقی و آواز گرایش داشت و به همین سبب، مقام نخست آواز در دبیرستان‌های کشور را بدست آورد.  در سال ۱۳۴۵ به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۵۱ در رشته معماری از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد.

وی به خواندنِ اذان در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی نیز پرداخت و اذان‌هایی را با استناد به شیوه‌های آوازی در دستگاه‌های نوا، همایون و چهارگاه ضبط کرد اما اذان او در دستگاه چهارگاه مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

عطاالله امیدوار به ساخت فیلم‌های کوتاه نیز مبادرت ورزید. نمونه‌هایی از فیلم‌های او در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران، خانه هنرمندان و … به نمایش درآمده است. عباس کیارستمی، آثار سینمایی امیدوار را به روز دانسته و در این مورد گفته بود: آنهایی که آثار امیدوار را نمی‌خواهند بفهمند درست همچون کسانی هستند که در گذشته صنعت چاپ را نمی‌فهمیدند.

علاوه بر این، در زمینه نقاشی آثاری را از سال ۲۰۰۰ میلادی آغاز کرد. نمایشگاه‌های متعددی در ایران و پاریس از آثار نقاشی‌های دیجیتالی امیدوار برپا شده‌است. این هنرمند در حیطه عکاسی به خصوص عکاسی ماکت و پرتره نیز فعال بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha