حمایت از مادران و کودکان مناطق محروم به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت بهداشت

تهران - ایرنا - بنیاد ١۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت بهداشت به منظور ارتقای امنیت غذایی مادران باردار، شیرخواران و کودکان در مناطق محروم کشور تفاهم نامه منعقد کردند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، آیین امضای تفاهم نامه طرح مثبت سلامت - ارتقای تغذیه ای مادران باردار، شیرخواران و کودکان در مناطق کم برخوردار روز سه شنبه با حضور مدیران عامل بنیاد ۱۵ خرداد، گروه دارویی برکت، معاون و جمعی از مدیران وزارت بهداشت و رییس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی در محل این ستاد برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد ١۵ خرداد در این مراسم گفت: مایه مباهات است که در حوزه امنیت تغذیه‌ای پیشگام شدیم و این مساله همواره جزو دغدغه‌های ستاد اجرایی فرمان امام بوده و امیدوارم در سال آینده جشن نتایج درخشان این طرح را بگیریم.  

حمیدرضا علیان‌زادگان افزود: تفاهمی که امروز امضا می شود یک تفاهم چهارجانبه بین بنیاد ۱۵ خرداد،  وزارت بهداشت، گروه دارویی برکت و انستیتو تحقیقات تغذیه است و بنیاد ١۵ خرداد نقش ارزیابی را در این طرح دارد.

وی با بیان اینکه مادران باردار، شیرخواران و کودکان زیر پنج سال در این طرح به عنوان هدف تعریف شده‌اند  و این طرح به صورت فاز به فاز اجراییمی شود، یادآور شد ارایه بسته های دارویی به صورت آزمایشی ابتدا در منطقه سیستان و بلوچستان به اجرا در می‌آید و سپس در کل کشور تعمیم داده می شود.  

مدیرعامل ۱۵ خرداد خاطرنشان کرد: حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در فاز اول این طرح سه میلیارد تومان است.

علیان‌زادگان با یادآوری اینکه انجام این ارزیابی‌ها براساس مجوز کمیته اخلاق وزارت بهداشت انجام می‌شود، ادامه داد: در مراحل اولیه از افرادی که این بسته های دارویی را دریافت می‌کنند ر، ضایت‌نامه دریافت می‌شود و آنها می‌دانند که در یک پروسه مطالعاتی قرار دارند.

وی افزود: هدف ازاین طرح شناسایی چالش‌ها و تأمین امنیت غذایی در مناطق محروم کشور است، تمام این ساشه‌های دارویی در گروه دارویی برکت تولید شده و در صورت مؤفقیت‌آمیز بودن این دارو در رژیم غذایی افراد شناسایی شده قرار می گیرد و در نهایت در پوشش سراسری کشور نیز گسترش خواهد یافت.

تامین امنیت غذایی در کشور مغفول مانده بود

معاون بهداشت وزیر بهداشت هم در این مراسم گفت: تأمین امنیت غذایی کاری است که در کشور مغفول مانده بود و اقدام ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ورود به این حوزه، اقدامی استراتژیک و اساسی است.

کمال حیدری افزود: سرمایه‌گذاری برای محروم‌ترین مناطق و محروم‌ترین اقشار کشور، قطعا پرسودترین کار است و سود این سرمایه برای بانیان آن دارای برکت باشد.

وی ادامه داد: دغدغه امنیت غذایی را می‌خواهیم در حوزه مکمل‌های غذایی برای قشرهایی مانند کودکان شیرخوار برطرف کنیم و این یک حرکت بزرگ و گام اساسی برای فردای این سرزمین است.

در پایان این مراسم تفاهم نامه بین مدیران عامل بنیاد ۱۵ خرداد، گروه دارویی برکت، وزارت بهداشت و انستیتو تحقیقات تغذیه امضا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha