سفارت ایران در نروژ خواستار اجرای عدالت در مورد تروریست های عامل شهادت سردار سلیمانی شد

تهران – ایرنا – سفارتخانه کشورمان در پایتخت نروژ به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، اعلام کرد که این اقدام تروریستی شیطانی و شرورانه آمریکا یک بار دیگر نقش مخرب واشنگتن را در بی ثبات کردن منطقه اثبات کرد و مسلما هیچ مصونیتی برای عاملان این جنایت زشت و پلید وجود نخواهد داشت.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا؛ سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در اسلو در بیانیه خود افزود: با توجه به این موضوع که سردار سلیمانی در سفر رسمی به بغداد برای مذاکره در باره مسائل منطقه ای با مقام های عراق بوده، همیشه این عملیات تروریستی را جنایت علیه انسانیت و نقض آشکار قوانین و اصول شناخته شده بین المللی برخواهد شمرد و ملت ایران هرگز عاملان آن را نخواهد بخشید، تا روزی که عدالت برای همه آنان به اجرا گذاشته شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: تشییع تاریخی پیکر شهید سلیمانی به همراه همدردی گسترده مردم سراسر جهان که نشانگر محبوبیت عمیق او در میان ایرانیان ودیگر ملت ها بود، راز ماندگاری ابدی او را در نزد ملت های سرکوب شده، آشکار کرد.

در این بیانیه آمده است: ما هیچ گاه قهرمان خود سردار سلیمانی را فراموش نمی کنیم، زیرا او نه تنها یک رزمنده ملی برای همه ایرانیان، بلکه برای بسیاری از ملت ها بود و بسیاری او را تنها ناجی واقعی خود در دشوار ترین و تهدید کننده ترین شرایط می دانستند. نه تنها دوستان، بلکه حتی دشمنان نمی توانند تکذیب کنند که در صورت مقاومت نکردن شجاعانه سردار سلیمانی و رزمندگانش در برابر گروه تروریستی داعش، ممکن بود سراسر منطقه هدف حمله این جنایتکاران قرار گیرد و پیامدهای جدی آن مناطق دیگر جهان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس و «ابوالمهدی المهندس» جانشین نیروی مردمی الحشد الشعبی عراق به همراه همراهانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ زمانی که با خودرو از فروگاه بین المللی بغداد خارج شدند، هدف موشک‌های آمریکا قرار گرفتند و به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha