جانباز ۷۰ درصد «سوسرایی» به یاران شهید خود پیوست

تهران - ایرنا - «حسن سوسرائی» جانباز ۷۰ درصد پس از سال‌ها تحمل درد و رنج جراحات دفاع مقدس، به درجه رفیع شهادت نائل آمد و همچنین چندین نفر از والدین معظم شهدا نیز آسمانی شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثارو شهادت ایرنا،‌ مراسم تشییع پیکر این شهید معظم فردا (سه شنبه) از مقابل بیمارستان طالقانی به سمت گلزار شهدا امام‌زاده یحیی ابن زید(ع) شهرستان گنبد کاووس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

جانباز ۷۰ درصد سوسرائی سال ۱۳۴۳ در شهرستان گنبد کاووس استان گلستان متولد شد و سال ۱۳۶۳ بر اثر اصابت ترکش به درجه جانبازی نائل شد.

پدر شهیدان گرانقدر «محسنی‌فر» آسمانی شد

«حاج صفرعلی محسنی‌فر» پدر شهیدان گرانقدر «محمدتقی و رضا محسنی‌فر» از استان یزد دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر این پدر شهید امروز دوشنبه از روضه رضوان به طرف آستانه مقدسه حضرت خدیجه خاتون(س) تشییع و به خاک سپرده شد.

شهید محمدتقی محسنی‌فر دوازدهم تیر ۱۳۳۷، در محله مهرجرد از توابع شهرستان میبد به دنیا آمد و دهم مهر ۱۳۵۹، با سمت فرمانده گردان در خرمشهر بر اثر انفجار خمپاره به شهادت رسید.

پیکر او را در گلزار شهدای شهرستان خرمشهر به خاک سپردند. 

برادرش رضا محسنی‌فر هم سوم شهریور ۱۳۴۶ در شهرستان خرمشهر به دنیا آمد و پانزدهم مرداد ۱۳۶۲ با سمت تک‌تیرانداز در حاج عمران بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد. مزار این شهید والامقام در امامزاده خدیجه خاتون شهرستان میبد قرار دارد. 

پدر شهیدان والامقام «محزونی» به فرزندان شهیدش پیوست

مرحوم «غلامحسین محزونی» پدر شهیدان والامقام «علی‌اصغر و اسکندر محزونی» از استان گلستان، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر پدر معظم شهیدان محزونی امروز دوشنبه در شهرستان گنبد کاووس تشییع و سپس در قطعه شهدای گلزار یحیی بن زید (ع) در جوار فرزندان گرامیش به خاک سپرده شد.

شهید علی‌اصغر محزونی در ۲ فروردین ماه ۱۳۵۰ دیده به جهان گشود و در ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی مریوان بر اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید اسکندر محزونی ۱۰ دی سال ۱۳۳۸ دیده به جهان گشود و ۰ بهمن ماه ۱۳۶۰ در درگیری با دشمن بر اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان گرانقدر «عموزاد» به فرزندان برومندش پیوست

«حاج‌علی عموزاد» پدر بزرگوار شهیدان والامقام «محمدرضا و اصغر عموزاد» پس از سالها انتظار به فرزندان شهیدش پیوست.

شهیدان محمدرضا عموزاد متولد ۱۳۴۳ در سال ۱۳۶۴ در فاو و اصغر عموزاد متولد ۱۳۴۷ در سال ۱۳۶۵ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

پیکر مطهر این الگوی استقامت و مقاومت امروز دوشنبه در روستای مهدیرجه شهرستان گلوگاه مازندران تشییع و در جوار فرزندان برومندش آرام گرفت.

همسر و مادر شهیدان معظم «موسوی» آسمانی شد

مرحومه مغفوره «حاجیه خانم سیده صبریه موسوی» همسر گرامی شهید والامقام «سید کاکاجان موسوی» و مادر گرامی شهید معظمه «سیده حمیده موسوی» دارفانی را وداع گفت و به ملکوت اعلی پیوست.

پیکر مطهره مرحومه مغفوره «حاجیه خانم سیده صبریه موسوی»، در جوار امامزاده سید حسن (ع) شهر مهران تشییع و به خاک سپرده شد.

شهید والامقام «سید کاکاجان موسوی» در ۱۹ آبان‌ سال ۱۳۷۵ در منطقه چنگوله به فیض شهادت نائل آمد و شهیده گرانقدر «سیده حمیده موسوی» نیز ۱۴ شهریور سال ۱۳۵۹ در بمباران هوائی شهر مهران به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha