پیشگیری از سیل و تقویت سیل بندهای شادگان به همت بنیاد احسان

تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد احسان گفت: این بنیاد درپی آب گرفتگی‌های اخیر و احتمال وقع سیل در استان خوزستان و شهرستان شادگان و آسیب دیدگی ۲۵ روستا به همراه گروه‌های جهادی با حضور سریع در منطقه به اقدامات حمایتی برای مناطق آسیب دیده و اجرای عملیات پیشگیرانه از آسیب‌های احتمالی بعدی پرداختند.

به گزارش روز دوشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، سعید سلیمانی افزود: بعد از بارش اولیه در شادگان این بنیاد ضمن ارسال اقلام امدادی نظیر نایلون، چکمه، لباس امدادی ضد آب، چادر و پتو برای مردم آسیب‌ یدیده، اقدامات لازم جهت پیشگیری از سیل احتمالی ناشی از بارش های بعدی را از طریق تقویت و بازسازی سیل‌بندها و راه‌آب‌های جدید در منطقه اغاز کرده و قرارگاه امداد بنیاد تا رفع خطر در منطقه به صورت فعال و آماده‌باش حاضر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی های انجام شده در خصوص بارش های بعدی تا کنون ۱۵ روز است که بیل‌های مکانیکی توسط ۱۷ گروه جهادی همکار بنیاد در عرصه هشت هزار هکتاری شادگان به تقویت سیل بند ها مشغول بوده‌اند.

مدیرعامل بنیاد احسان تاکید کرد: مرمت و بازسازی ۹ روستای آسیب دیده انجام شده و هدف اصلی ما بازسازی ۲۵ روستان می باشد و این اقدام بطور کل ۱۵۰۰ خانواده و ۹ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

سلیمانی درخصوص اقدامات حمایتی انجام شده نیز گفت: برای آسیب‌یدگان منطقه آبگرفتگی آشپزخانه سیار احسان با ظرفیت طبخ روزانه  چهار هزار پرس غذای گرم فعال شده است و ارسال اقلام امدادی مورد نیاز مردم تا رفع نیاز مردم در این منطقه ادامه دارد.

بنیاد احسان در سال‌های گذشته در شرایط بحرانی سیل و زلزله جهت امدادرسانی به آسیب‌دیدگان حضور داشته و این‌بار اقدامات پیشگیرانه را در اولویت خود قرار داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha