هویت مردم ایران مقاومت در برابر استکبار است

تهران- ایرنا- مدیرکل امور امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: هویت مردم ایران مقاومت در برابر استکبار و حراست از ولی فقیه است.

علی قشقایی روز دوشنبه در همایش بصیرت و دومین سالگرد شهید سلیمانی که در سالن همایش‌های شورای اسلامی پاکدشت برگزار شد اظهار داشت: هویت مردم ایران در مفهومی به نام مقاومت خلاصه شده و این مقاومت زمانی از ارزش بالاتری برخوردار است که در عین اقلیت، در برابر دشمن سر تعظیم خم نکنیم.

وی افزود: امروز جامعه اسلامی بر سر دوراهی ذلت و شهادت قرار گرفته و دشمنان تلاش دارند تا با فشارهای سیاسی و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه این مقاومت را در هم شکنند.

وی تصریح کرد: انتخاب مسیر شهادت و ایستادگی در برابر دشمن، سختی‌هایی در پیش دارد، دشمن برای در هم شکستن مقاومت مردم ایران از تمامی ابزارهای رسانه‌ای خود استفاده می‌کند و شبانه روز، علیه ایران اسلامی مطلب تولید می کند، همان کاری که در صدر اسلام با حضرت علی(ع) انجام دادند.

قشقایی گفت: جریان نفاق و باطل همواره ولی حق را در سر دوراهی ذلت یا شهادت قرار می‌دهد که اگر هر یک از این دو، اتفاق افتد، جریان نفاق به هدف خود می‌رسد، اگر نمی‌خواهیم تاریخ صدر اسلام تکرار شود، باید در این دو راهی، شهادت در راه دفاع از ولایت را انتخاب کنیم.

مشاور استاندار ادامه داد: امروز به برکت خون شهید سلیمانی، شهدای مدافع حرم و کسانی که از جنس حضرت فاطمه(س) نام فاطمیون را برای خود برگزیدند، ایران اسلامی از امنیتی پایدار برخوردار است، کسانی که دست و سر خود را در راه اسلام فدا کردند، بدن پاک و مطهرشان سال‌ها دور از کشور قرار داشت ولی اجازه ندادند که دست دشمن به حریم آل الله برسد.

وی راز شهید شدن در مکتب حاج قاسم سلیمانی را جدا شدن از دلبستگی‌های دنیا اعلام کرد و افزود: شهدای مدافع حرم، شکلی از شهادت را به نمایش گذاشتند که شاید نمونه آن در دفاع مقدس وجود نداشت، در اوایل دهه ۶۰ که اخلاص و پیوستگی مردم و مسوولان زیاد بود، دلداده بودن به انقلاب هنر نبود، هنر را شهیدان مدافع حرم انجام دادند که با وجود تمامی مشکلات و ناملایمی‌ها بعد از جنگ، باز هم جان خود را در راه اسلام فدا کردند.

مدیرکل حوزه امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: شاید به طور عادی یک جوان نباید فرزند خردسال و زندگی خود را رها کرده و در سوریه به مقابله با دشمن بپردازد، نبردی که در اوایل عده‌ای به آن خرده می‌گرفتند که این دفاع از حرم نیست و بیشتر دفاع از بشار اسد است، ولی این شهدا چنان کردند که خداوند جان آنان را خرید و به شهادت رسیدند. 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی از چنان جایگاهی در جهان برخوردار بود که تمامی جنبش‌های آزادیبخش جهان آرزوی دیدن او را داشتند ولی ایشان خود را از تعلقات دنیایی و پست و مقام رها کرد تا به فیض شهادت نائل شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha