مصوبه‌های سفرهای استانی رییس جمهور تا سال ۱۴۰۳ اجرایی می شود

اهواز - ایرنا - معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه برنامه ریزی لازم برای اجرای تمام مصوبه های سفرهای استانی انجام شده است گفت: تمام مصوبه های سفرهای استانی رییس جمهور تا خردادماه سال ۱۴۰۳ اجرایی می شود.

سیدصولت مرتضوی یکشنبه درپایان سفر ۲ روزه خود به خوزستان در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد: تمام تلاش مجموعه معاونت اجرایی ریاست جمهور اجرایی شدن تمام مصوبه های رییس جمهور و هیات دولت به استان های مختلف در بازه زمانی سه ساله است.

وی با بیان اینکه مصوبه سفرهای استانی هیات دولت در چند سطح تعرف شده است گفت: بهره برداری از برخی از این طرح ها تا پایان امسال، برخی تا سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و برخی طرح های بزرگ تا خرداد ۱۴۰۳ برنامه ریزی شده است.

معاونت اجرایی رییس جمهور با تاکید بر اینکه روند اجرایی شدن مصوبه های استانی هیات دولت از نزدیک پیگیری می شود، افزود: تمام طرح های مصوب سفرهای استانی هیات دولت در حال تامین منابع است و در تلاش هستیم تا همه این طرح ها تا خرداد ۱۴۰۳ به بهره برداری برسد.

وی در ادامه هدف از سفر به خوزستان را پیگیری مصوبه های سفر رییس جمهور به این استان و بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا اعلام کرد و ادامه داد: بخش قابل توجهی از طرح های مصوب سفر رییس جمهور به خوزستان در حال اجرا هستند و پیشرفت بسیار خوبی دارند.

مرتضوی با اشاره به بازدید خود از طرح انتقال آب غدیر در خوزستان گفت: با اجرای این طرح مشکل کم آبی ۵۲ درصد از جمعیت استان خوزستان حل می شود که بهره برداری از این طرح تا خرداد ۱۴۰۱ برنامه ریزی شده است و با این کار بخش مهمی از تنش آبی خوزستان برطرف می شود.

وی، پساب فاضلاب و روان آب ها را یکی از معضل های جدی شهرهای مختلف استان خوزستان دانست و گفت: اقدام های خوبی در راستای ساماندهی فاضلاب از جمله اجرای شبکه فاضلاب و احداث تصفیه خانه همچنین تعمیر خطوط شبکه فاضلاب در شهرهای مختلف استان به ویژه اهواز، آبادان و خرمشهر در حال انجام است.

معاون اجرایی رییس جمهور ورود پساب فاضلاب به کارون را از جمله چالش های مهم زیست محیطی دانست و ادامه داد: با اجرای ۲ خط انتقال پساب فاضلاب شرق وغرب اهواز در آینده نزدیک از ورود پساب فاضلاب به رودخانه کارون جلوگیری شده و تمام این پساب به تصفیه خانه ها منتقل می شود.

وی همچنین با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله زده اندیکا گفت: در پی زلزله مهرماه در اندیکا ۹۸۰ واحد مسکونی در این منطقه تخریب شد که بنیاد مسکن برای تمام این واحدها تشکیل پرونده داده و اعتبار مورد نیاز تامین شده است.

مرتضوی ادامه داد: هم اکنون ۴۰۰ واحد مسکونی در مرحله نصب اسکله و نزدیک به ۶۰۰ واحد نیز پی ریزی آنها انجام شده است و مرمت یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیز در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، معاون اجرایی رییس جمهور در دومین روز سفر خود به خوزستان علاوه بر بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا، حضور در جلسه قرارگاه بازسازی این شهر را در برنامه خود دارد.بازدید از طرح تزریق آب به خط لوله غدیر، بازدید از طرح جامع فاضلاب اهواز، دیدار با امام جمعه اهواز از جمله برنامه های دیروز معاون اجرایی رییس جمهور در خوزستان بود.

اجرای شبکه فاضلاب اهواز که از سال ۱۳۷۲ آغاز شده تاکنون حدود ۴۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.به دلیل اهتمام جدی دولت سیزدهم به حل مشکل فاضلاب خوزستان، جمعه پنجم شهریور امسال رییس جمهور در نخستین سفر استانی خود، به طور سرزده به این استان سفر کرد و در نخستین بازدید وضعیت اجرایی شبکه فاضلاب اهواز را از نزدیک بررسی و قول حل این مشکل را در آینده نزدیک داد.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بود در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد که اندیکا را نیز لرزاند.

به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد و ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند.

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان دارای حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت است.

رییس دولت سیزدهم هفتم آبان ماه امسال نیز به همراه معاون اول خود به صورت سرزده برای بررسی وضعیت زلزله زدگان شهرستان اندیکا وارد خوزستان شد و از نزدیک با حضور در مناطق زلزله زده دستور لازم برای حل مشکلات این مناطق را صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha