محل شهادت سردار سلیمانی و المهندس، میعادگاه عراقی‌ها می‌شود

تهران – ایرنا – گروه های مردمی در عراق به ویژه پایتخت در محل شهادت سپهبد سردار حاج «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» در فرودگاه بین المللی بغداد آیین گرامیداشت برگزار می کنند.

به گزارش ایرنا، قرار است جمعیت انبوهی با حضور در محل جنایت فرودگاه بین المللی بغداد یاد و خاطره «رهبران پیروزی» را گرامی دارند.

در همین راستا، هفته گذشته سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق از گروه های مختلف مردم این کشور دعوت کرد که امروز (یکشنبه) ساعت هشت شب به محل شهادت سرداران شهید و رهبران پیروزی حاج قاسم سلیمانی و المهندس در نزدیکی فرودگاه بغداد بیایند.

گروه های مردمی از همه استان‌ها برای گرامی داشت دومین سالگرد شهادت رهبران پیروزی و محکوم کردن جنایت خائنانه صهیونیستی - آمریکایی‌ در ترور سرداران سلیمانی و المهندس در محل فرودگاه بغداد به پایتخت می آیند تا در آیین امشب شرکت کنند.

دیروز (شنبه) یک میلیون نفر در بغداد برای بزرگداشت دومین سالگرد شهادت رهبران پیروزی که با حضور رهبران و شخصیت های سیاسی و نظامی عراق از جمله «هادی العامری، قیس الخزعلی، فالح فیاض و سید عمار حکیم» برگزار شد، اجتماع کردند.

بامداد ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی پهپادهای آمریکایی، سردار قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، ابوالمهدی المهندس معاون سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهانشان در فرودگاه بین المللی بغداد به شهادت رسیدند.

این حمله و جنایت با دستور مستقیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری وقت آمریکا انجام شد.

به دنبال حمله تروریستی ارتش ایالات متحده به خودروی سردار سلیمانی و المهندس و همراهانشان در فرودگاه بغداد که به شهادت همه آنها انجامید، جمهوری اسلامی ایران بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ با حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق انتقام سخت وعده داده شده را از آمریکایی‌ها آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha