معرفی و ترویج مکتب شهید سلیمانی برای نسل جوان و نوجوان ضروری است

قزوین- ایرنا- مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قزوین بر ضرورت معرفی و ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان تاکید کرد و گفت: همه ما باید در انتقال ارزش‌ها، باورهای دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی و بصیرت افزایی اقدام کنیم.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی رمضانی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: شهادت سردار سلیمانی یک سوگ عمومی و خارج از هر نوع جناح و سمت وسوی سیاسی بود و این شکل‌گیری از عزاداری و سوگ عمومی به این دلیل بود که مردم خدمت گذاران واقعی خود را دوست دارند و به دنبال تظلم خواهی و عدالت بوده و هستند.

وی اظهار داشت: رمز ماندگاری یاد و نام سردار شهید سلیمانی اخلاص ایشان بوده و این مهم ترین رمز ماندگاری برای انسان‌ها است و هر کس بخواهد در ذهن‌ها و قلب‌ها ماندگار شود باید این راه و روش را در زندگی خود داشته باشد.

حجت الاسلام رمضانی خاطرنشان کرد: دومین رمز ماندگاری یاد شهید سلیمانی ولایت مداری او بود و ما نیز برای حرکت در مسیر درست نیازمند چنین الگوهایی هستیم و این بود که شهدا توانستند جایگاه واقعی خود را با ارادت قلبی و عملی به اهل بیت(ع) و ولایت ماندگار کنند و پس از انبیاء و اولیای الهی الگوی بسیار خوب در زندگی ما شوند.

این مسوول افزود: تعلق به دنیا نداشتن، فداکاری و گذشت، اخلاص و صادق بودن در کار، ولایت پذیری، شجاع و نترس بودن، تواضع در برابر مردم و خانواده‌های شهدا، روحیه ظلم ستیزی توجه به نیروهای زیر دست خود از جمله ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سلیمانی بود که باید آنها را در جامعه برای نسل جوان تبیین و بازگو کنیم.

حجت الاسلام رمضانی ادامه داد: مردم دوستی از دیگر  ویژگی های مهم این شهید والا مقام بود چرا که او تمام ایرانی ها را چه در داخل و چه در خارج کشور از فرزندان این آب و خاک می‌دانست و اینگونه است که کسی که بنده خدا شد خداوند دیگران را بنده او قرار می‌دهد و محبتش را در دلهای مردم قرار می‌دهد.

وی با اشاره به برنامه‌های کانون‌های مساجد به مناسبت سالروز شهادت سردار دل ها، گفت: مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی همراه با سخنرانی و قرائت قرآن، توزیع کمک‌های مؤمنانه، مسابقات کتاب‌خوانی مسابقه عکس و دلنوشته از جمله برنامه‌های است که در این ایام برگزار در حال اجرا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha