چمران: ردیف بودجه حمل و نقل عمومی کشور کاستی هایی دارد

تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ردیف بودجه حمل و نقل عمومی در کل کشور مشکلات و کاستی هایی دارد، گفت: با این بودجه محدود نمی توان کار خاصی در توسعه حمل و نقل عمومی انجام داد.

به گزارش ایرنا، مهدی چمران روز شنبه در حاشیه برگزاری مراسم دومین سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی درباره مذاکره با دولت برای افزایش سهم بودجه شهرداری تهران از بودجه کل کشور در سال آینده افزود: برنامه‌ای که در سازمان برنامه و بودجه کشور تنظیم شد، برنامه خوبی نبوده و آن‌طور که انتظار می‌رفت به نیازهای شهر تهران توجه نشده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند که این موضوع را جبران کنند افزود: زمانی‌که پایه‌های یک بودجه به خوبی تنظیم نشود، هرچقدر هم در مجلس تلاش شود، بخشی از آن کاستی جبران نخواهد شد و اگر اقدامی در این‌باره صورت نگیرد، وضعیت با قبل تفاوتی نخواهد کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسات مفصل با نمایندگان مجلس، اظهار داشت: مجلس قول داده که اوراق مشارکت را اصلاح کند، بسیاری از مسائل نظیر واگذداری‌ها که نیازی به بودجه ندارد، عملیاتی خواهد شد.

به گفته وی، ناوگان مترو نیاز به اعتبار مالی بالایی دارد و باید در راستای توسعه حمل و نقل ریلی اعتبارات ویژه ای به این بخش اختصاص داد.

چمران درباره اعتبار اوراق مشارکت شهرداری تهران برای سال آینده نیز گفت: پیش بینی می‌شود که رقم اوراق مشارکت هشت هزار میلیارد تومان باشد اما ردیفی که الان گذاشته شده، اوراق مشارکت نیست و عرضه معمولی است چرا که گفته شده بهره آن را هم شهرداری باید بپردازد.

به گفته وی، شهرداری می‌تواند از هر بانکی تسهیلات بگیرد، ۵۰ درصد اوراق مشارکت را باید دولت بپردازد و با شهرداری شریک در بازپرداخت باشد و نمایندگان قول داده‌اند که این موضوع را عملیاتی کنند.

به گزارش ایرنا، ناوگان مترو تهران در خطوط ۶ و ۷ مترو تهران در حال توسعه است اما این ناوگان با مشکل جدی کمبود بودجه مواجه است و مدیریت شهری در تلاش است اقداماتی در خطوط جدید از جمله خط هشت و ۱۰ نیز انجام دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha