آب بهای ۸۳ هزار و ۲۵۳ مشترک آبفای استان همدان رایگان شد

همدان- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: از زمان اجرای «طرح ملی آب امید» آب بهای ۸۳ هزار و ۲۵۳ مشترک آبفای استان همدان رایگان شده است.

«سید هادی حسینی بیدار» روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس «طرح ملی آب امید» مشترکان آب و فاضلاب به چهار دسته کم مصرف، خوش‌مصرف، پرمصرف و بدمصرف تقسیم می شوند.

وی اظهار داشت: مشترکانی کم مصرف که تا یک سوم الگوی مصرف را رعایت کنند از تخفیف صد در صدی برخوردار خواهند شد.

حسینی بیدار افزود: این طرح به منظور تشویق مشترکان برای اصلاح الگوی مصرف و حمایت از مشترکان کم مصرف اجرا شده است.

وی اضافه کرد: طرح آب امید، شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی برای مشترکانی است که یک سوم الگوی مصرف تعیین شده را مصرف خواهند کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه این طرح از دی ماه سال گذشته به صورت رسمی کلید خورد، گفت: برهمین اساس ۶۴ هزار و ۵۷۳ مشترک شهری و ۱۸ هزارو ۶۸۰ مشترک روستایی از مزایای این طرح (برخورداری از آب رایگان) بهره مند شدند.

وی یادآورشد: بر همین اساس در بخش شهری ۹۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در بخش روستایی ۱۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان (در مجموع یک میلیارد و ۷۳ میلیون تومان ) تخفیف شامل حال مشترکان شهری و روستایی شده است.

حسینی بیدار افزود: برای اجرای این طرح، اقامتگاه‌های غیر دائم مانند ویلاها و باغ ویلاها مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی نخواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: بر اساس این طرح مشترکان پرمصرف که روند مصرف آب را تغییر نمی دهند، آب بهای آن‌ها گرانتر محاسبه می شود.

به گزارش ایرنا، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و همچنین ۸۲۳ روستای استان همدان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی(لوله کشی) بهره‌مند هستند.

استان همدان حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت شهری و روستایی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha