بازیگری که دو هفته پیش از تولد ۱۰۰ سالگی درگذشت

تهران- ایرنا- «بتی وایت»، ستاره پیشکسوت تلویزیون آمریکا که با سریال «دختران طلایی» شناخته می‌شد قبل از آغاز ۱۰۰ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از روزنامه گاردین، بتی وایت بازیگر و کمدین سرشناس آمریکایی که با نقش‌آفرینی در سریال‌های مری تایلر مور و دختران طلایی به شهرت رسید، دو هفته پیش از تولد ۱۰۰ سالگی از دنیا رفت.

وایت حرفه درخشانی داشت. وی در طول بیش از ۸۰ سال فعالیت خود هشت جایزه امی، یک جایزه گرمی و سه جایزه انجمن بازیگران فیلم کسب کرد.

وایت که یکی از پیشگامان تلویزیون به شمار می‌رفت درهای ورود به این صنعت را هم برای خود و هم برای بسیاری از زنان دیگر که آرزوی کار در تلویزیون را داشتند، باز کرد.

این بازیگر آمریکایی در سال ۱۹۲۲ در ایالت ایلینوی متولد شد و حرفه خود را در سال ۱۹۳۹ آغاز کرد. وایت پس از جنگ جهانی دوم در چند برنامه رادیویی حاضر شد و صداپیشگی چند تبلیغ رادیویی را برعهده گرفت.

وی از سال ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۳ یکی از مجریان برنامه گفت‌وگو محور هالیوود در تلویزیون بود. وایت اولین زنی بود که در یک برنامه گفت‌وگو محور تلویزیونی مجری‌گری ‌کرد.

بازی در نقش سو آن نیونز در سریال مری تایلر مور وایت را به شهرت رساند و حضور در سریال محبوب دختران طلایی او را به ستاره افسانه‌ای تلویزیون تبدیل کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha