۴۰ کامیون زباله از محل گذر سیلاب در شهرک سعدی شیراز جمع‌آوری شد

شیراز-ایرنا-شهردار شیراز گفت: در آستانه بارندگی و طی ۲ الی ۳ روز اخیر ۴۰ کامیون زباله و نخاله از کانال عبور آب سعدی که طی سالیان گذشته همواره یکی از نقاط حادثه خیز شیراز بوده جمع آوری شده که شهروندان باید ضمن رعایت اصول دفع پسماند از وقوع حوادث نیز جلوگیری کنند.

بنا بر گزارش دریافتی، مدیران شهری شیراز  ازجمله شهردار، رییس شورای اسلامی شهر به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس و تعدادی دیگر از مسولان شهری بامداد بارانی جمعه دهم دی ماه از نقاط حادثه خیز و آبگیر همچون محله سعدی، ارتفاعات دست خضر، رودخانه خشک، کوچه ۶۲ بلوار اتحاد منتهی به رودخانه، تقاطعات غیر هم سطح شهر همچون تقاطع شهیدان یغمور بازدید کردند و میزان آمادگی نیروهای اجرایی برای مقابله با حوادث احتمالی را سنجیدند..
شهردار شیراز در حاشیه بازدید از کانال عبور آب سعدی که طی سالیان گذشته همواره یکی از نقاط حادثه خیز شیراز بوده، افزود: این کانال به صورت دائم لایروبی می شود و هم اکنون نیز برای جلوگیری از آب گرفتگی، یک دستگاه بیل مکانیکی و تعدادی از نیروها در کنار آن مستقر شده اند، اما طی همین چند روز اخیر نیز شاهد ریختن زباله در کانال بودیم و ۴۰ کامیون نخاله جدید از کانال ظرف دو الی سه روز اخیر از این کانال جمع آوری شده است.
احسان اصنافی از شهروندان خواست تا با رعایت اصول دفع پسماند ضمن همکاری با شهرداری شیراز از وقوع حوادث نیز جلوگیری کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون آبگرفتگی و سیلاب خاصی در سطح شهر ایجاد نشده است، افزود: با توجه به گزارشات نیروهای گشتی، گزارشات مردمی به سامانه ارتباطات مردمی  ۱۳۷ و رصد میدانی تاکنون آبگرفتی خاصی در شهر ایجاد نشده و تلاش داریم با ادامه استقرار نیروها و ماشین آلات نیز مشکلی در ادامه بارش باران پیش نیاید.
احسان اصنافی با اشاره به برگزاری مانور آمادگی مدیریت بحران و مواجهه با برف و باران در آبان ماه سال جاری افزود: این مانور در تمام نقاط شهر به ویژه نقاط خطرآفرین اجرا شد و آمادگی خوبی را با توجه به سناریوهای مختلف بحران در نیروها ایجاد کرد،هم اکنون نیز آمادگی مناسبی در نیروها و ماشین آلات وجود دارد و امیدوارم بارش زمستانه ادامه داشته باشد.
مهدی طاهری،رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در بازدید شبانه از نقاط حادثه خیز شیراز گفت: کوچه ۱۹ محله سعدی، مدخل و مسیر بسیار مهمی برای گذر آب باران است و در آب گرفتگی ها و سیل‌های سالیان گذشته این منطقه دچار مشکل شده است.
طاهری با گلایه از دستگاه های متولی مدیریت بحران در هنگام بارندگی گفت: دستگاه های متولی و مسئول نیز باید در کنار شهرداری به ویژه در مقاطع بالادست شهر همکاری داشته باشند و کمک آنها به شهرداری در کنترل سیلاب ها و بحران ها موثر است.
وی ادامه داد: جلوگیری از وقوع حوادث اقدامی نیست که یک دستگاه مثل شهرداری بتواند به تنهایی آن را انجام دهد بلکه باید همه دستگاه های متولی کمک کنند تا نتیجه مطلوبی عاید شهر و شهروندان شود.
او تاکید کرد: اگر یک دستگاه مانند شهرداری در این مواقع حاضر و جای سایر دستگاه ها خالی باشد کار به درستی انجام نخواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha