مقدمات راه‌اندازی زمین گلف در زرقان فارس فراهم شد
عکس آرشیوی

شیراز-ایرنا- رئیس فدراسیون گلف اعلام کرد:  با توجه به اینکه استعدادهای ورزشی فارس همواره مورد توجه پایگاه قهرمانی و برنامه ریزان کشور بوده است از این رو مقدمات احداث نخستین زمین گلف استان فارس با مساحت ۱۰ هکتار در شهرستان زرقان فراهم شد.

حمید عزیزی جمعه در حاشیه بازدید از باشگاه سوارکاری ملل زرقان محل احداث زمین گلف در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با این استعداد بالایی که در فارس وجود دارد و در کنار تیم هیات گلف این استان، با توجه به ظرفیتی که در باشگاه ملل زرقان مشاهده کردیم می تواند محیط مناسبی برای احداث 6 سایت گلف در ۱۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده باشد.

وی اضافه کرد: استان فارس از گذشته در رشته وودبال بسیار مطرح بوده است و بازیکنانی درسطح ملی داشته است  ما نیز آمادگی کامل داریم تا رشته هایی مانند مینی گلف، گلف و کروکت در فارس راه اندازی کنیم که بتواند در حد رشته وودبال رشد و توسعه پیدا کنند.

عزیزی گفت: در زمینه آموزش این رشته ها نیز برای فارس برنامه ریزی کرده ایم تا با اعزام مربی و مدرس دوره های مختلف آموزش مربیگری، داوری و صدور کارت کمک کنیم این رشته ها در فارس راه اندازی شود تا از پیشرفت و رشد به توسعه پایدار برسند.

برگزاری مسابقات کشوری و خارجی 

وی ضمن تشکر از  هیات موسس باشگاه ملل زرقان افزود:اختصاص ۱۰ هکتار زمین به گلف کار بزرگی بود که آنها انجام دادند و قطعا با راه اندازی آن می توان در این باشگاه مسابقات کشوری و حتی خارجی برگزارکرد.

مقدمات راه‌اندازی زمین گلف در زرقان فارس فراهم شد
رییس فدراسیون گلف و نوید آموزش آسان برای رشته های خانواده محور 

رئیس فدراسیون گلف همچنین از کریم لقمانی مشاور هیات گلف فارس و عضوهیات ریسه انجمن وودبال کشور و همچنین سید علی اصغر مهدی پور رئیس هیات فارس که مقدمات راه اندازی این این مجموعه را فراهم کردند، تشکر کرد و گفت:  بسیار خوش‌بین هستم که با همکاری اداره کل ورزش  و جوانان فارس به زودی رشته گلف درفارس افتتاح  شود.      

عزیزی در مورد برنامه فدراسیون گلف نیز گفت: هم اینک لیگ برتر گلف با حضور ۱۰ تیم به صورت رفت و برگشت در حال برگزاری است و هفته پنجم آن سپری شده است و پیش از  این هم مسابقات  گلف قهرمانی کشور برای بانوان و آقایان برگزار کردیم.

وی تاکید کرد: همچنین برای افراد  زیر ۱۸ سال برنامه داریم اما در رشته های تابع مانند کروکت، وودبال و مینی گلف از ۱۲ تا  ۱۵ دیماه آموزش خاصی در جزیره کیش برگزار می کنیم که  ۵۰ نفر در امر مربیگری و داوری درجه سه دوره خواهند دید تا مقدمات برگزاری مسابقات این سه رشته در کشور مهیا شود.

اعزام به مسابقات بین المللی   

عزیزی ادامه داد: با توجه به اینکه موارد ابتلا به کرونا در کشور کمتر شده و این بیماری در حال کنترل شدن است تیم های ورزشی رابه مسابقات بین المللی اعزام خواهیم کرد و از  این ظرفیت نیزبرای انتخاب بهترین ها درمسابقات  کشوری و سپس دعوت به اردوهای تیم ملی استفاده خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون گلف افزود: هم اینک گلف در ۲۹ استان کشور به اضافه چند منطقه آزاد همچون اروند، کیش، قشم، انزلی و منطقه ویژه اقتصادی زرندیه تهران نیز فعال است. 

مقدمات راه‌اندازی زمین گلف در زرقان فارس فراهم شد
دیدار رئیس فدراسیون گلف با مدیرکل ورزش و جوانان فارس و اعضای هیات گلف استان 

بوشهر و کردستان هیات ندارند

عزیزی اضافه کرد: متاسفانه دراستان های بوشهروکردستان به دلیل ضعف ادارات کل  ورزش و جوانان تاکنون این رشته تشکیل نشده است و با وجود تلاشی که کردیم و تذکری که دادیم اما هنوز موفق نشدیم این خدمات را به مردم این دو استان تقدیم کنیم.

آموزش آسان برای رشته های خانواده محور 

وی گفت: رشته های تحت پوشش این فدراسیون خانوداه محورهستند که می توان در عرض ۳۰ دقیقه به خانواده ها به آسانی و با سرعت آموزش داد و حتی بانوان و افرادی که ناتوانی جسمی دارند از پنج تا ۱۰۰ سالگی می توانند این ورزش ها را به راحتی انجام دهند.

او گفت: همچنین این رشته ها در تحکیم مبانی خانواده ها هم بسیار مفید است و می توانند بین خودشان مسابقه دهند تا درکنار زندگی صنعتی امروز به ورزش هم بپردازند.

مقدمات راه‌اندازی زمین گلف در زرقان فارس فراهم شد
محل باشگاه ملل زرقان 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha