۱۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد مجمتع رفاهی در مهران نیاز است

ایلام - ایرنا - دبیر ستاد اربعین آستان قدس رضوی گفت: برای ایجاد مجتمع رفاهی و خدماتی به منظور ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات حدود ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش ایرنا، سردار حمید فهیمی راد روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار مهران اظهار داشت: برنامه داریم در صورت همکاری و همراهی مسوولان استان، مجتمع عظیمی را در مرز مهران احداث کنیم که این مجتمع در ایام اربعین محلی برای ارائه خدمات به زائران باشد.

وی افزود: این مجتمع شامل رستوران، کارخانه یخ، استراحتگاه موقت و آشپزخانه ساخته خواهد بود.

دبیر ستاد اربعین آستان قدس رضوی ادامه داد: در صورت تامین و تحویل زمین مورد نیاز، برای ساخت و راه اندازی این مجتمع عظیم خدماتی رفاهی طی چند مرحله و سه الی چهار ساله به طول می انجامد.

فرماندار مهران نیز در این دیدار افزود: با توجه به اینکه مهران دروازه عتبات عالیات و قدمگاه زائران اباعبدالله الحسین (ع) و مسلمانان سراسر جهان تلقی می شود ، هرگونه خدمات آستان قدس رضوی در مهران هم رضای خدا و هم رضایت زائران حرم آقا اباعبدالله الحسین(ع)را در پی دارد. 

علی عباس شفیعی گفت: برای هرگونه کمک حمایتی در راستای زیرساخت اربعین در شهرستان مهران و استقرار اکیپ و موکب های خدمات رسان در چهارچوب قانون، آمادگی کامل داریم.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha