آمد و شد در راه‌های اصلی فارس جریان دارد

شیراز- ایرنا- مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: به رغم بارش‌ باران و برف در اکثر نقاط استان، تمام محورهای مواصلاتی استان باز است و رفت وآمد روان و ایمن به ویژه در راه‌های اصلی جریان دارد.

حمید احمدی روز پنجشنبه با بیان اینکه با توجه به مه آلود بودن برخی محورها و کاهش دید افقی، به رانندگان توصیه می‌شود که با سرعت مطمئنه و احتیاط کامل رانندگی کنند ،  ادامه داد: البته توصیه نخست ما خودداری شهروندان از انجام سفرهای غیر ضروری است اما در صورت انجام سفر، ضمن رعایت کامل اصول ایمنی، از سالم بودن خودرو خود نیز اطمینان حاصل کرده و تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ و لباس گرم حتما به همراه داشته باشند.
او اظهار داشت: هم اینک در محورهای منتهی به شهرستان سپیدان شاهد بارش برف هستیم و در محورهای منتهی به شیراز، مرودشت، نورآباد، کازرون، دشت ارژن، رستم، فراشبند، کوار، خرامه و سروستان نیاز بارش باران ادامه دارد.

 ۸۶۵ کیلومتر از راههای فارس برف روبی شد
 معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس هم گفت: با ورود سامانه بارشی جدید به فارس و بارش برف در نقاط مختلف استان، راهداران این استان عملیات برف روبی را در ۸۶۵ کیلومتر از محورهای این استان انجام دادند.
علیرضا راستیار افزود: همچنین راهداران برای جلوگیری از یخ زدگی و لغزنده شدن جاده‌ها و برقراری تردد در محورهای شریانی استان اقدام به پاشیدن ۳۸۶ تن شن و نمک در محورهای استان کردند.
وی، ضمن اعلام آمادگی کامل راهداران در بارش‌های پیش رو و فراهم کردن شرایط تردد ایمن و روان در راه‌های استان ادامه داد: روز گذشته (چهارشنبه هشتم دیماه) و در نخستین روز شروع بارش‌ها، در ۹ شهرستان استان شاهد بارش برف بودیم و در ۲۴ شهرستان نیز بارش‌ها به شکل باران بود.
او اظهار داشت: در جریان بارش‌های اخیر ۴۰۸ راهدار به همراه ۲۵۸ دستگاه ماشین آلات راهداری به منظور ایجاد تردد ایمن و روان در محورهای مختلف استان مستقر شدند.
معاون راهداری فارس بیان کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ مورد ریزش برداری کوهستانی در محورهای استان انجام شد و به ۹۱ خودرو نیازمند کمک امدادرسانی شد و چهار مسافر در راه مانده نیز در راهدار خانه‌ها اسکان داده شدند.
راستیار، با اشاره به حضور شبانه روزی راهداران در محورهای استان تا پایان طرح راهداری زمستانی افزود: از شهروندان تقاضا داریم که با توجه به شرایط جوی از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
وی گفت: عملیات راهداری زمستانی در فارس با مشارکت ۷۰۰ راهدار مجرب و به همراه ۴۳۰ دستگاه ماشین سبک، سنگین و سنگین در قالب ۷۴ اکیپ و ۱۳۵ گشتت ثابت و سیار در ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از محورهای استان انجام خواهد شد.

ثبت ۱۵۴ میلیمتر بارش در فارس
به گفته سرپرست هواشناسی استان فارس، بررسی ۲۴ ساعت گذشته در ۲۹ ایستگاه هواشناسی استان نشانگر ۱۵۴  میلیمتر باران است که شهرستان فیروزآباد  با ۲۶  میلی متر بیشترین میزان بارندگی در استان داشته است.
سعید رنجبر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پس از فیروزآباد بیشترین میزان بارش به ترتیب مربوط به سپیدان با ۲۳ میلیمتر، نورآباد ۲۰ میلیمتر، کازرون ۱۸ میلیمتر، شیراز هشت میلیمتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha