نخستین کانون پرورش فکری خیرساز کشور در اِوَز فارس افتتاح شد

لارستان-ایرنا- مرکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در اوز "شهر خلاق کتاب ایران" که به همت خیرین ساخته شده است، چهارشنبه هشتم دیماه ۱۴۰۰ با حضور مسئولان کشوری و استانی راه اندازی شد؛ این مرکز، نخستین مرکز خیرساز در میان هزار و سی و چهار کانون فعال در سطح کشور است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در این آیین گفت: عشق و دلدادگی مردم شهرستان اوز به کتاب و کتابخوانی و کوشش برای شکوفایی فرهنگ و ادب سرزمینی شان ستودنی است و بحق که عنوانهای شهر خلاق ادبی و دوستدار کتاب کودک شایسته فرهنگ دوستان اوز و استان فارس است.

مهدی علی اکبر زاده بیان کرد: از هر گوشه شهر زیبای اوز بوی فرهنگ و ادب و دانش به مشام می رسد؛ مرکز و ثقل آن با تابلوی نون و القلم مزین شده و ورودی های شهر از دو سمت نیز مراکز علمی و دانشگاهی ساخته شده و حتی کوچه ها و خیابان ها نیز همه حکایت از تعمیق و باور فرهنگی مردم این خطه دارد.

او گفت: شهرستان اوز هم اینک کانون توجه مسئولان و متولیان فرهنگ و ادب در سطح ملی شده است و بدون شک باید از این موقعیت و شکوه و همراهی و پشتیبانی های مادی و معنوی مسئولان کشوری و همچنین مشارکت بی نظیر مردم خوب و نیک اندیشان این خطه در سامان دادن و تقویت جایگاه فرهنگی این شهرستان نهایت بهر لازم را برد و باید قدردان این همراهی ها بود.

وی یادآور شد: افتتاح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان اوز نخستین مرکز خیرساز در سطح کشور و استان فارس محسوب می شود و البته الگویی برای حضور و همراهی و جذب بیشتر خیرین در اقصی نقاط کشور است تا باور کنند که هزینه ها در این حوزه بهترین وزیباترین کار و سرمایه گذاری برای آینده بهتر فرزندان ایران است.

وی عنوان کرد: این کانون همچنین هزار و سی و چهارمین مرکز در سطح کشور و چهاردهمین مورد در استان فارس به شمار می رود.

نخستین کانون پرورش فکری خیرساز کشور در اِوَز فارس افتتاح شد

وی میزان اعتبار هزینه شده برای ساخت این مرکز را نیز افزون بر ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این کانون در زمینی به مساحت یک هزار و ۶۰۰ و زیربنای ۵۰۰ متر مربع ساخته شده است.

علی اکبر زاده تصریح کرد: این مرکز شامل سالن اجتماعات و آمفی تئاتر، کتابخانه، سالن مطالعه و سایر تجهیزات و مکانی زیبا برای تجهیز انواع اساب بازی های متنوع است.

وی همچنین از محمد فقیهی و عبدالرحمن و محمد خضری نیک اندیشان و خیرینی که بیشترین نقش را در ساخت و تجهیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اوز داشته اند نیز قدردانی کرد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کشور همچنین مهمترین رویکرد و راهبرد این نهاد فرهنگی را تقویت و شکوفایی و پویایی ذهن های خلاق و استعدادهای نهفته کودکان و نوجوانان در حوزه های مختلف عنوان کرد و گفت: برنامه های طراحی شده در این راستا نیز در قالب های مختلف از ساخت فیلم و انیمیشن، داستان، ترویج فرهنگ کتابخوانی و حتی اسباب بازی های فکری و خلاقانه است.

فرماندار شهرستان اوز نیز گفت: فرهنگ غنی ، عمیق و تاریخ سرشار منطقه اوز در کنار صفا و صمیمت و مردمداری و اخلاق مداری مردم خونگرم آن، این دیار را به یکی از کانون های مورد توجه مسئولان و متولیان امر و تصمیم سازان سیاسی و اجرایی قرار داده است.

علی علی پور تصریح کرد: یکی از شاخص ها و برجستگی های ویژه شهرستان اوز در حوزه فرهنگ و ادب و ترویج فرهنگ کابخوانی است که در کنار حضور و مشارکت ارزشمند خیرین در این حوزه نیز خوب درخشیده است.

شهرستان اوز که دارای ۲ بخش مرکزی و بید شهر است، در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha