پژوهشگران و فناوران برتر جهاددانشگاهی معرفی و تقدیر شدند

تهران- ایرنا- پنجمین دوره برنامه معرفی و تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر جهاددانشگاهی با تجلیل از ۲۸ پژوهشگر و فناور برتر این نهاد با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از جهاددانشگاهی، در این دوره در هشت بخش که شامل پژوهشگران برتر، پژوهشگران جوان برتر، گروه‌های پژوهشی برتر، مراکز خدمات تخصصی برتر، نشریات علمی برتر، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برتر، طرح‌های پژوهشی و فناورانه برتر و واحدهای در حال توسعه است، برترین‌ها مورد تقدیر قرار گرفتند.

مجموعه منابع آموزشی زبان انگلیسی «EIGHT» رونمایی شد

نخستین مجموعه جامع ایرانی آموزش زبان انگلیسـی با نام تجاری EIGHT به‌عنوان طرحی ملی، بزرگ و بیـن‌رشـته‌ای جهاددانشگاهی با حضور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی رونمایی شد.

پژوهشگران و فناوران برتر جهاددانشگاهی معرفی و تقدیر شدند

 محمدصادق بیجندی، معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی در این باره اظهار داشت: این رونمایی کار مشترکی مبتنی بر حوزه پژوهش، فرهنگی و کارآفرینی جهاددانشگاهی است.

وی افزود: کتابی که رونمایی می شود حاوی بحث های مختلفی همچون ولایتمداری است. رهبر معظم انقلاب در سال ۹۲ دغدغه ای را مطرح کردند که محتوای کتب زبان انگلیسی محتوایی دارای هجمه فرهنگی است. به همین دلیل جهاددانشگاهی وظیفه داشت در این حوزه ورود پیدا کرده و گام بردارد.

با عنایت به بیانات رهبر معظم انقلاب در ۱۹ آذر ۱۳۹۲ در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ضرورت توجه و تحول در منابع آموزشی زبان انگلیسی، طرح «نخستین مجموعه جامع ایرانی آموزش زبان انگلیسـی» با نام تجاری EIGHT به‌عنوان طرحی ملی، بزرگ و بیـن‌رشـته‌ای بـا مشـارکت گروهـی بـزرگ شامل ۶۰ نفر از متخصصان در ۱۵ تخصص گوناگون از ابتدای سـال ۱۳۹۲ در جهاددانشگاهی رسما آغاز شـد و اکنون به‌ عنوان یک محصول فاخر آموزشی مبتنی بر استانداردهای روز دنیا، در سطح کشور مورد استفاده زبان‌آموزان قرار گرفته است.

دلیل اصلی اجرای طرح ملی تدوین کتب آموزش زبان انگلیسی، ابعاد گوناگون فرهنگی و اجتماعی این موضوع بوده که با همت دانشمندان و متخصصان جهاددانشگاهی، منجر به تولید یک محصول پیشرفته با ابعاد علمی و حتی اقتصادی شده است.

در کتاب EIGHT تلاش شده است تا ضمن آموزش حرفه‌ای زبان و استفاده از کارآمدترین شیوه‌های آموزشی، نگاهی سالم و بدون آسیب به مقوله فرهنگ داشته باشد.

این مجموعه آموزشی تمام استانداردهای اتحادیه اروپــا CEFR را داراست و برمبنای بانک اطلاعاتی (CORPUS) جامعی بنا نهاده شده که سطوح ابتدایی تــا پیشــرفته آمــوزش زبــان انگلیسی را پوشش داده اســت.

این مجموعه هشت بسته آموزشی است که محتوای ۶ بسته آن شامل ۱۲ جلد کتاب است که به همراه سایر ضمایم (کتاب دانش‌آموز، کتاب کار دانش‌آموز، کتاب راهنمای معلم، فایل‌های صوتی، آزمون‌ها و قلم گویا) آماده شده است.

نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی از ۵ تا ۹ دی ماه به صورت تخصصی برای مدیران و متخصصان در تهران، مرکز نمایشگاهی بوستان گفتگو برپاست و مهم‌ترین دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه‌های پژوهش و فناوری، آموزش و کارآفرینی، فرهنگی و تجاری سازی تحقیقات به نمایش گذاشته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha