رکورد تازه ابتلا به کرونا در آمریکا؛ بیش از ۳۱۲ هزار مورد در یک روز

تهران – ایرنا – کشورهای غربی از جمله آمریکا با وجود دسترسی به انواع واکسن کرونا و انجام واکسیناسیون گسترده، همچنان با افزایش آمار مبتلایان به این بیماری مواجه اند و در شرایط بحرانی قرار گرفته اند. آمار رسمی نشان دهنده ابتلای بیش از ۳۱۲ هزار نفر در آمریکا تنها در شبانه روز گذشته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان دراین باره گزارش داد: بنابر داده های دانشگاه «جان هاپکینز»،  میانگین روزانه مبتلایان به  کووید-۱۹ در آمریکا در یک هفته اخیر، بطور بی سابقه ای افزایش یافت و به ۲۵۴هزار و ۴۹۶ مورد در روز رسید که آمار بی سابقه ای است. این رقم در شبانه روز گذشته در آمریکا بطور چشمگیر افزایش یافت به بیش از ۳۱۲ هزار نفر رسید.

سی ان ان در ادامه افزود: این درحالی است که  بالاترین آمار ثبت شده طی دوره هفته روزه در آمریکا در  ۱۱ ژانویه گذشته (۲۲ دی ۱۳۹۹)  رقم ۲۵۱هزار و ۹۸۹ مورد ابتلا به کووید-۱۹ بود.

این رسانه آمریکایی در ادامه گزارش داد: این رکود درحالی ثبت شده که سویه اومیکرون همچنان در حال گسترش است و انتظار می رود تعداد مبتلایان به این ویروس از ابتدای سال میلادی جدید جهش پیدا کند.

تعطیلات سال نو و هشدار سفر به اروپا

بنابراین گزارش وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشورهای اروپایی بخصوص اروپای غربی نیز وخیم گزارش می شود.

سی ان ان دراین باره گزارش داد: «مرکز درمان و پیشگیری بیماری» در آمریکا (CDC) هم اکنون سه کشور دیگر اروپایی را در بالاترین فهرست هشدار خود قرار داد و سفر به این کشورها را خطرناک توصیف کرد.

بنابراین گزارش CDC هم اکنون سه کشور «مولداوی»، «مالت» و سوئد را در سطح هشدار ۴، بالاترین سطح هشدار از منظر این مرکز بهداشت و درمان آمریکایی قرار داد.

سطح هشدار ۴ از منظر CDC به آن دسته از جوامع و کشورهایی اطلاق می شود که در جامعه آماری ۱۰۰هزار نفری طی مدت ۲۸ روز ۵۰۰ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شوند.

از دیگر کشورهایی اروپایی که در ایام تعطیلات سال نو از سوی CDC در سطح هشدار ۴ قرار گرفته اند و به مسافران درمورد سفر به این دسته کشورها هشدار می دهند، شامل: انگلیس، آلمان، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند و ایرلند می باشند.

شمار مبتلایان به کرونا درجهان از مرز ۲۸۰میلیون نفر عبور کرد

به گزارش ایرنا و  بنابر آمار تارنمای اطلاع رسانی «ورد مترز دات اینفو»   (worldometers.info)  شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲۸۰ میلیون نفر گذشت و به رقم ۲۸۳ میلیون و ۲۲۳هزار نفر رسید.

درهمین حال آمریکا با بیش از ۵۴ میلیون مبتلا به کووید-۱۹ و بیش از ۸۴۲هزار جان باخته، کانون شماره یک شیوع کرونا در جهان به شمار می رود.

انگلیس نیز با ۱۲ میلیون و ۳۳۸هزار فرد مبتلا به کووید-۱۹ بیشترین مبتلایان به این ویروس در میان کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده است، از این تعداد بیش  از ۱۴۸ نفر دراین کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند.

 طی ۲۴ ساعت نزدیک به ۱۸۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در فرانسه

فرانسه پس از انگلیس با ۹ میلیون و ۳۲۶هزار مبتلا به کرونا در رده دوم در میان کشورهای اروپای غربی قرار گرفته است، از این تعداد نیز بیش از ۱۲۳هزار نفر در فرانسه جان باخته اند.

این درحالی است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۹ هزار و ۸۰۷ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در فرانسه به ثبت رسیده است.

آلمان با داشتن هفت میلیون و ۵۹هزار مبتلا به کووید-۱۹ و بیش از ۱۱۱هزار جان باخته در رتبه سوم کانون شیوع ویروس کرونا درمیان کشورهای اروپایی قرار دارد.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha