همکاری وزارت  میراث فرهنگی با شهرداری‌های سراسر کشور افزایش می‌یابد

اصفهان - ایرنا - قائم‌ مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: همکاری این وزارت خانه با شهرداری‌های سراسر کشور برای حفظ و صیانت و جلوگیری تخریب آثار تاریخی افزایش می‌یابد.

 علی دارابی  شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره چالش بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با برخی شهرداری‌ها در حفظ و صیانت و یا تخریب آثار تاریخی افزود: در دوره جدید برنامه‌های خوبی برای حفاظت از آثار ارزشمند همچون خانه‌های تاریخی با مشارکت شهرداری‌ها خواهیم داشت.

وی ادامه داد: هم‌افزایی و همکاری با متولیان امور شهری بیشتر خواهد شد تا درنهایت به حفاظت هر چه بیشتر از این داشته‌های باارزش منجر شود.

قائم‌مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: مسوولان این وزارتخانه چه در سطح کلان و چه در استان‌ها عضو کمیسیون ماده ۵ شهرداری‌ها و عضو شورای عالی معماری و شهرسازی هستند و بی‌شک تعامل آن‌ها برای توسعه شهرها نیز هست.

دارابی اضافه کرد: برخی می‌پندارند که میراث فرهنگی مزاحم توسعه است درصورتی‌که در عمل این‌گونه نیست و توسعه بر مبنای حفاظت هرچه بیشتر از میراث فرهنگی، محقق می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان قطب صنعت گردشگری، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی و تقویت و حمایت از آن به سود کشورمان خواهد بود.

قائم‌مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز گذشته به‌منظور معرفی مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان به این خطه سفر کرد.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  علیرضا ایزدی را با حفظ سمت مشاور وزیر به‌عنوان مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان منصوب کرد. 

استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت به‌عنوان قطب گردشگری جهان و ایران، بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی‌شده دارد که از میان آن‌ها افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha