۷ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84593168
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هنگ کنگ قوانین قرنطینه خدمه هوایی را تشدید می کند

تهران - ایرنا - مقامات بهداشتی هنگ کنگ اعلام کردند، قوانین قرنطینه را برای خدمه بارهوایی برای مقابله با تهدید رو به رشد سویه اومیکرون تشدید می کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ساوث چاینا مورنینگ پست با بیان این مطلب افزود: با این‌که در حال حاضر یکی از سختگیرانه‌ترین محدودیت‌های سفری در هنگ‌کنگ اعمال شده است، اما برای جلوگیری از شیوع نوع «اُمیکرون» ویروس کرونا محدودیت‌ها برای سفرهای بین‌المللی مربوط به این مکان را تشدید خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، با مشاهده برخی علایم از ابتلاء برخی خدمه هوایی به ویروس سویه اومیکرون، بسیاری از آنان باید در هتل‌ها قرنطینه شوند.

اقدامات جدید مستلزم آن است که خدمه بارهای هوایی که در حال بازگشت هستند، سه روز را در قرنطینه هتل بگذرانند. بیشتر عفونت های اخیر کارکنان خدمه هوایی در سه روز اول کشف شده است.

"ادوین تسویی" کنترل کننده مرکز حفاظت از سلامت گفت: "ما انتظار داریم که بیشتر موارد در آینده از نوع جدید اومیکرون باشد. ما خطر شیوع بسیار بالایی در جامعه داریم. یک جرقه می تواند موج پنجم را آغاز کند."

نرخ واکسیناسیون در هنگ کنگ نسبت به بسیاری از شهرهای مشابه که دو دُز واکسن دریافت کرده اند، کمتر است.

در این ماه، مقامات خواستار آن شدند که همه محل های کار دولتی اطمینان حاصل کنند که تمام کارکنان واجد شرایط تا اواسط فوریه واکسینه شده اند.

ساوث چاینا مورنینگ پست امروز به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که این اقدام ممکن است به زودی به مدارس نیز تعمیم یابد.

هنگ کنگ در پیروی از پکن یکی از سخت‌ترین محدودیت‌های سفر در جهان را اجرا کرده است، اکثر افراد غیر مقیم از سفر به شهر منع شده‌اند و مقامات خواستار قرنطینه اجباری هتل‌ها تا ۲۱ روز برای ورود مسافران از اکثر کشورها به هزینه مسافران هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha