دادگاه فدرال عراق شکایت‌های انتخابات پارلمانی را رد کرد

تهران - ایرنا - منابع عراقی لحظات پیش اعلام کردند که دادگاه فدرال عراق به عنوان مرجع نهایی حل اختلافات، شکایت ها علیه انتخابات را رد کرده است.

به گزارش ایرنا، این رای بعد از ظهر امروز (دوشنبه) اعلام شد و بر اساس آن در خبری فوری اعلام شد که دادگاه فدرال عراق شکایت علیه تایید انتخابات پارلمانی زودهنگام ۱۸ مهر گذشته را رد کرده است.

دادگاه همچنین از پارلمان آینده عراق خواست تا قانون انتخابات را اصلاح کند.

بسیاری از گروه های سیاسی عراق به ویژه جناح های شیعی معتقدند که در انتخابات پارلمانی زود هنگام ۱۸ مهر گذشته دستکاری و تقلب های گسترده صورت گرفته است.
معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی، نهاد کمیسیون عالی مستقل را که باید طبق قانون بیطرف باشد، متهم به دخالت در فرایند رای گیری و مقاومت در برابر خواست معترضان و بررسی شکایت ها کردند.
جناح‌های شیعی در چندین نشست تاکید کردند که با ارائه مستندها و مدارک قطعی از تقلب و دستکاری آرا از راه‌های قانونی شکایت‌های انتخاباتی خود را پیش خواهند برد و اکنون در انتظار نظر نهایی دادگاه فدرال عراق در باره پذیرش یا رد نتایج انتخابات هستند.

ائتلاف فتح شکایات خود در قالب ۲۰ پرونده شامل اسناد و شواهد مختلف مبنی بر تقلب در انتخابات را به دادگاه ارائه کرده و خواستار ابطال نتایج آرا شده است.

ائتلاف فتح در این دور از انتخابات موفق به کسب ۱۷ کرسی شده است.

در عین حال طی روزهای اخیر بویژه در روز شنبه این هفته هزاران نفر از معترضان به نتایج انتخابات در بغداد و برخی دیگر از شهرهای عراق دست به تجمعات اعتراضی زدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha