۶ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 1336
کد خبر: 84591966
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش شمار مبتلایان به اومیکرون در منطقه آسیا-اقیانوسیه

تهران- ایرنا- جدیدترین گزارشهای خبری حاکی است، شمار مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا در منطقه آسیا-اقیانوسیه به سرعت در حال افزایش می باشد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، میزان شیوع این سویه جدید کرونا در منطقه آسیا-اقیانوسیه تاحدی است که مقامات سازمان بهداشت جهانی به کشورهای این حوزه هشدار داده است که با افزایش ظرفیت مراقبت‌های بهداشتی خود هرچه سریعتر اقدام به واکسیناسیون کامل شهروندان خود کرده و خود را برای مقابله با موج جدید کرونای ناشی از سویه اومیکرون آماده کنند.

این سویه که برای اولین بار ماه گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد، از سوی سازمان بهداشت «یک سویه نگران کننده» معرفی شد که شدت بیماری ناشی از ابتلا به آن در مبتلایان بسیار نگران کننده است.

در حال حاضر این سویه در چندین کشور آسیایی ازجمله ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، سنگاپور، مالزی و هند شناسایی شده و مقامات کشورهای مختلف آسیایی را مجبور کرده تا با تشدید محدودیتهای مسافرتی به آن واکنش نشان دهند.

در این گزارش به جدیدترین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شماری از کشورهای منطقه آسیا-اقیانوسیه پرداخته ایم.

افزایش شمار مبتلایان به اومیکرون در منطقه آسیا-اقیانوسیه

هند

به گزارش پایگاه خبری هندی «مینت» تاکنون ۵۷۸ مورد جدید ابتلا به سویه اومیکرون در هند گزارش شده است.

آمارها نشان می دهد، در ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۶ هزار و ۵۳۱ مورد ابتلا به کرونا در هند گزارش شده است که از این تعداد ۳۱۵ تن جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مقامات بهداشتی در هند، تاکنون بیش از ۳۴ میلیون و ۷۹۳ هزار تن در این کشور به کرونا مبتلا شده‌ و بیش از ۷۵ هزار و ۸۴۱ تن نیز در این کشور به سبب ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

گفتنی است تاکنون بیش از ۸۰ درصد از جمعیت هند دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

 تایلند

به گزارش خبرگزاری رویترز، تاکنون ۲۰۵ مورد ابتلا به سویه اومیکرون کرونا در تایلند گزارش شده که اکثر این افراد سفرهای خارجی داشته اند.

تایلند روز جمعه اعلام کرد، دست کم ۲۱ مورد جدید اومیکرون را در استان کالاسین در شمال شرق این کشور شناسایی کرده است.

در حال حاضر مقامات تایلند اعلام کرده اند کارکنان درمانی در این کشور باید دُز چهارم واکسن کرونا را دریافت کنند.

آمارها نشان می دهد، تاکنون دست کم ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در تایلند به کرونا مبتلا شده اند. همچنین بیش از ۲۱ هزار تن به سبب ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

حدود ۶۲ درصد از مردم تایلند، معادل ۷۲ میلیون نفر تاکنون دو دوز واکسن کرونا را در این کشور دریافت کرده‌اند.

افزایش شمار مبتلایان به اومیکرون در منطقه آسیا-اقیانوسیه

مالزی

به گزارش پایگاه خبری «سی ان ای» روز دوشنبه تست کرونای یک زوج مالزیایی که به تازگی از حج عمره به کشورخود بازگشته اند، مثبت تشخیص داده شده است. به گفته مقامات بهداشت مالزی این زوج به سویه اومیکرون کرونا مبتلا شده‌اند.

در حال حاضر این زوج مالزیایی و افرادی که با آنها در تماس بوده اند در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت مالزی تاکنون ۴۹ مورد ابتلا به سویه اومیکرون کرونا در این کشور گزارش شده است. دست کم ۳۰ تن از ۴۹ نفر مبتلا به سویه اومیکرون کرونا برای حج عمره به عربستان سفر کرده‌اند.

استرالیا

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات بهداشت استرالیا روز دوشنبه اعلام کردند یک نفر از مبتلایان به اومیکرون در این کشور جان خود را از دست داده است.

به گفته مقامات بهداشتی استرالیا، هر روزه به شمار مبتلایان به سویه اومیکرون در این کشور افزوده می‌شود ولی همچنان مقامات این کشور در برابر تشدید محدودیتهای کرونایی مقاومت می‌کنند.

این مقامات همچنین اعلام کردند، روز دوشنبه ۶ تن به سبب ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند که از میان آنان یک تن مبتلا به سویه اومیکرون بوده است.

بر اساس جدیدترین آمارها، امروز دوشنبه دست کم ۹ هزار و ۴۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در استرالیا گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha